2019-04-24 20:29:00

Gdynianie kontynuują zwycięską passę! Arka pewnie wygrywa w Mielcu

Arka Gdynia nie przestaje zaskakiwać i w 3. serii rundy spadkowej pewnie pokonała Stal 32:23. Podopieczni Dawida Nilssona mają na swoim koncie komplet zwycięstw.

Mecz w Mielcu od trzech bramek z rzędu rozpoczęli gdynianie. W 4. minucie pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Paweł Wilk. Arka nie zwalniała swojego tempa i w 8. minucie znów zanotowała serię trafień i po bramce Michała Skwierawskiego wygrywała 7:2.

Waleczni mielczanie nie zamierzali odpuszczać i rzucili się w pogoń za rywalem. Zmniejszyli ilość popełnionych błędów i konsekwentnie odrabiali straty. W 20. minucie zmniejszyli różnicę do trzech oczek (9:12). Jednak po chwili znów wyższy bieg wrzucili goście i błyskawicznie budowali przewagę. Z bardzo dobrej strony pokazał się w pierwszej połowie Maciej Pieńczewski, który bronił rzuty mielczan. Do przerwy podopieczni Dawida Nilssona prowadzili 19:11.

Po zmianie stron Stal walczyła nad odrobieniem strat, ale rywale cały czas utrzymywali swoją przewagę. Gospodarze notowali przestoje w ataku, a gdynianie szybko wznawiali swoją grę i notowali kolejne trafienia. W 39. minucie na wynik 24:16 dla gości o czas poprosił szkoleniowiec gospodarzy. Po rozmowie z trenerem jeden z graczy Stali nadepnął linię , a Krzysztof Jasowicz podwyższył prowadzenie Arki na 25:16.

W kolejnych minutach gospodarze nie wykorzystali przestoju w ataku Arki. Dalej między słupkami kapitalnie spisywał się goalkeeper gdynian, z którym coraz większe problemy mieli zawodnicy Stali. Arka Gdynia wygrała różnicą dziewięciu oczek i mogła cieszyć się z trzeciego zwycięstwa z rzędu.

Stal Mielec - Arka Gdynia 23:32 (11:19)