2019-03-30 19:29:00

Szczecin szczęśliwy dla Stali! Mielczanie zrewanżowali się "Portowcom"

Po wyrównanym spotkaniu w Szczecinie ze zwycięstwa mogą cieszyć się mielczanie. Stal pokonała gospodarzy różnicą trzech bramek.

Stal do Szczecina przyjechała w mocno osłabionym. Z kontuzjami zmagają się  Łukasz Janyst, Marcin Miedziński i Tomasz Grzegorek, a teraz do tego grona dołączył również Daniel Dutka.

W pierwszych minutach mecz był wyrównany, ale po trzech bramkach z rzędu Pogoń wypracowała trzy oczka przewagi (8:5). Od samego początku na parkiecie świetnie spisywał się Mateusz Zaremba, który pewnie pokonywał bramkarza Stali.

Po kwadransie gry gospodarze wygrywali 11:7 i wtedy coś się zacięło w grze szczecinian. Seria błędów spowodowała odrobieniem straty przez Stal. W 21. minucie po trafieniu Piotra Krępy goście złapali oczko kontaktowe i na słabszy okres gry zareagował szkoleniowiec "Portowców" prosząc o czas.

Na boisku wyróżniał się także Arkadiusz Bosy, którego nie byli w stanie zatrzymać mielczanie. Przyjezdni nie zamierzali odpuszczać i konsekwentnie niwelowali różnicę, co udało się osiągnąć w 29. minucie po bramce Michała Wypycha. A za chwilę po raz pierwszy w meczu na prowadzeniu była Stal. Gospodarze popełnili proste błędy i schodzili do szatni przegrywając 15:17.

Drugą część meczu obie drużyny rozpoczęły od serii błędów. W 34. minucie prowadzenie Stali podwyższył Bartosz Kowalczyk, ale bramką od razu odpowiedział Mateusz Zaremba. Gospodarze nie zamierzali odpuszczać i w 40. minucie po obronie Sebastiana Zapory i trafieniu Pawła Krupy zmniejszyli stratę do jednego oczka (18:19).

Gra była nadal zacięta, a w 47. minucie tablica wyników pokazywała remis 22:22. Ale pod koniec meczu szczecinianie znów przez kilka minut nie mogli zdobyć bramki. Po serii pomyłek Stal w 54. minucie zbudowała cztery bramki przewagi (28:24). Szczecinianie walczyli do samego końca, ale ostatecznie lepsi o trzy oczka była Stal.

Arkadiusz Bosy, Paweł Krupa i Bartosz Kowalczyk w meczu rzucili po osiem bramek.

Sandra SPA Pogoń Szczecin - Stal Mielec 28:31 (15:17)