2019-03-17 18:29:00

Festiwal strat i błędów w Kwidzynie! MMTS pokonał Zagłębie

W 23. kolejce PGNiG Superligi MMTS zmierzył się z Zagłębiem. Zawodnicy obu drużyn popełnili wiele błędów i strat. Ale po zaciętej rywalizacji kwidzynianie pokonali zespół z Lubina 25:23.

Wynik spotkania w Kwidzynie otworzył Roman Chychykalo, a po długo rozgrywanej akcji pierwszą bramkę dla gospodarzy zdobył Michał Peret. Zmotywowani goście w 4. minucie prowadzili 3:1, ale po chwili kolejne dwie bramki mógł dopisać na swoje konto obrotowy gospodarzy. Zagłębie nie mogło znaleźć sposobu, aby powstrzymać tego gracza.

Co chwila na tablicy wyników był remis, a kibice zgromadzeni w hali mogli oglądać zaciętą rywalizację. Podopieczni Bartłomieja Jaszki postawili mocną defensywę, ale rywale jednak konsekwentnie grali w ataku i znajdywali lukę, by posyłać piłkę do bramki. Kwidzynianie wolno prowadzili swoją grę ofensywną, co skutkowało częstą sygnalizacją gry pasywnej przez sędziów. W kolejnych minutach obie drużyny zanotowały serię prostych błędów, którą przerwał Jakub Moryń. W 18. minucie po skutecznym rzucie karnym Roman Chychykalo podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 9:7. MMTS-owi nie układał się atak i zawodnicy Tomasza Strząbały mieli coraz większe problemy z konstruowaniem dobrej akcji.

Końcówka pierwszej połowy to festiwal błędów w wykonaniu zarówno MMTS-u jak i Zagłębia. Ostatecznie po trzydziestu minutach był remis 10:10.

Drugą część spotkania gospodarze rozpoczęli od dwóch bramek, a kolejne błędy notowali lubinianie. W 35. minucie Robert Orzechowski podwyższył prowadzenie swojego zespołu na 13:10. Niemoc rzutową gości przerwał w końcu Stanisław Gębala. Słabszy fragment gry ofensywnej Zagłębia wykorzystali gospodarze budując cztery oczka przewagi.

MMTS szedł za ciosem i w 45. minucie wygrywali już 19:14. Nie trwało to jednak długo, bo znów zacięli się gospodarzy. "Miedziowi" rzucili się w pogoń za rywalem i konsekwentnie odrabiali różnicę bramkową. Lubinianie zdobyli cztery oczka  z rzędu i w 49. minucie złapali bramkę kontaktową z rywalem.

Goście w końcowych minutach znów co chwila mylili się w ataku, a MMTS ponownie wyszedł na prowadzenie. Zagłębie nie odpuszczało do samego końca i jeszcze w 58. minucie zmniejszyło stratę do dwóch trafień (22:24). Jednak to gospodarze wytrzymali nerwową końcówkę i mogli cieszyć się ze zwycięstwa.

Najwięcej bramek w drużynie MMTS-u zdobyli Michał Peret i Andrzej Kryński (po sześć trafień), a w ekipie Zagłębia najskuteczniejszym był Roman Chychykalo (5 trafień).

MMTS KwidzynZagłębie Lubin 25:23 (10:10)