2019-03-02 19:54:00

Szczecinianie powalczyli w Piotrkowie. Ale komplet punktów dla gospodarzy!

W 20. kolejce PGNiG Superligi Piotrkowianin zmierzył się z Pogonią Szczecin. Po zaciętym spotkaniu z kompletu punktów może cieszyć się zespół z Piotrkowa Trybunalskiego.

Zmotywowani szczecinianie od samego początku postawili rywalom trudne warunki. W 8. minucie zdobyli cztery bramki z rzędu i wyszli na prowadzenie 6:2. Na słabą grę swoich podopiecznych zareagował trener ,w 10. minucie o poprosił o czas. Wskazówki trenera pomogły i Piotrkowianin przebudził się.

W bramce Piotrkowianina dobra interwencje notował Marcin Schdowski. Spadła skuteczność przyjezdnych, a przeciwnicy odrabiali konsekwentnie różnicę bramkową. Mecz stał się jeszcze bardziej wyrównany, a końcówka należała do zespołu z Piotrkowa Trybunalskiego. Pierwszą połowę zakończyli serią trzech trafień i po trzydziestu minutach tablica wyników pokazywała 16:13.

W drugiej części pojedynku Sandra SPA Pogoń nie odpuszczała i goniła rywali. Gościom udało się zbliżyć do Piotrkowianina na dwa oczka. Obie drużyny walczyły i pokazały charakter. W 55. minucie gospodarzom udało zbudować się sześć oczek przewagi (26:20). Szczecinianie nie odwrócili już losów meczu i górą był Piotrkowianin.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - Sandra SPA Pogoń Szczecin 29:25 (16:13)