REKLAMA

Przed NMC Górnikiem niełatwe zadanie! Piotrkowianin powalczy w Zabrzu

Autor: Roksana Góra, 07-02-2019, 07:00

W czwartek do zabrzańskiej hali zawitają zawodnicy z Piotrkowanina Piotrków Trybunalski. Pojedynek obu drużyn może być ciekawy. W poprzedniej kolejce piotrkowianie mocno powalczyli z Gwardią Opole, NMC Górnik nieznacznie zwyciężył natomiast nad szczecinianami.

Wydaje się, że faworytem czwartkowego starcia będzie NMC Górnik Zabrze. Tak też wynika ze statystyk. Oba zespoły spotkały się ze sobą dwanaście razy. Aż dziewięć meczów zakończyło się korzystnym wynikiem dla zabrzan, a jedna z rywalizacji - remisem. Piotrkowianin natomiast zwyciężał dwukrotnie. Spotkanie nie zapowiada się jednak jako takie oczywiste. Szczypiorniści z Piotrkowa Trybunalskiego zrobili już w przeszłości sporo niespodzianek. Ich forma wydaje się wzrastać. W poprzedniej kolejce zdołali powalczyć z Gwardią Opole, która zwyciężyła tylko 25:23. Swoją lwią część w przebiegu pojedynku miał skrzydłowy Marcin Szopa. Dwudziestotrzyletni zawodnik zdobył 12 bramek na 14 rzuconych. Brylował na linii rzutów karnych. To właśnie między innymi jego zabrzanie powinni się wystrzegać. 

REKLAMA

Podopieczni Rastislava Trtika mają natomiast za sobą mecz z PGE VIVE Kielce. Mistrzowie Polski przyjechali do Zabrza z jedenastoma zawodnikami w składzie. Pomimo tego, zdołali wysoko zwyciężyć. Gospodarzom udała się jedynie pierwsza połowa, która zakończyła się rezultatem 14:14. Kilka dni później Ślązacy zmierzyli się z Sandrą SPA Pogoń Szczecin, którą to pokonali 28:26.

Piotrkowianin znajduje się obecnie na ósmej lokacie w superligowej tabeli. Przyjezdni będą zatem walczyć o spokój i bezpieczne przebrnięcie przez miejsca, które zapewniają utrzymanie się w lidze. Zabrzanie natomiast, którzy są wiceliderami tabeli, będą starali się o podtrzymanie dobrych wyników lub ich doszlifowanie.

NMC Górnik Zabrze - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski  czwartek, godz. 18.30

REKLAMA

Dodaj komentarz