2019-02-03 14:33:00

Ogromne emocje w debrach Pomorza! Zdecydowały karne

Karne w Kwidzynie! Pojedynek MMTS-u z Energą Wybrzeżem przyniósł ogromne emocje i sporo zwrotów akcji. Po regulaminowym czasie gry był remis 26:26. A w konkursie siódemek górą byli gospodarze.

Błyskawicznie, bo już po niespełna siedmiu minutach czerwoną kartką ukarany został Wojciech Prymlewicz. Zawodnik Energi Wybrzeża zatrzymywał biegnącego do kontry Adriana Nogowskiego.

Ogólnie goście słabo weszli w to spotkanie, dopiero w 9. minucie rzucili swoją drugą bramkę, ale wtedy przegrywali jż 2:5. Jednak worek z golami nie chciał się otworzyć, gdańszczanie trafienie nr 3 zanotowali po kwadransie. W końcu kibice zaczęli oglądać więcej goli, ale cały przewagę miał MMTS. Gospodarze schodzili na przerwę prowadząc różnicą pięciu bramek i był to wynik w pełni sprawiedliwy.

Fatalnie w drugą połowę zaczęli zawodnicy z Kwidzyna. Trener Tomasz Strząbała wziął czas, ale to nic nie zmieniło. Dobre obrony Artura Chmieliśkiego i skuteczna gra skrzydłowych - Piotra Papaja i Krzysztofa Komarzewskiego sprawiły, że w 40. minucie Energa Wybrzeże wyszła na prowadzenie 18:17! Co ciekawe, gdańszczanie w dziesięć minut drugiej połowy zdobyli tyle samo bramek, co w pierwszej odsłonie meczu.

Do około 52. minuty spotkanie było wyrównane, a gra toczyła się na zasadzie gol za gol. Wtedy to MMTS zaczął popełniać proste błędy w atak. Efekt? Energa Wybrzeże odskoczyła na trzy bramki

O czas poprosił trener Strząbała. Na kilkanaście sekund przed końcem jego zawodnicy stanęli przed szansą na doprowadzenie do remisu. Gola zdobył Michał Potoczny, a to oznaczało, że o losach meczu decydować musiały karne.

W drugiej serii rzutów karnego nie rzucili Piotr Papaj i Paweł Salacz (Energa Wybrzeże). Ich rzuty obronił Bartosz Dudek. Stuperconetową skuteczność mieli za to kwidzynianie i to oni cieszyli się z bonusowego punktu.

MMTS Kwidzyn - Energa Wybrzeże Gdańsk 26:26 (14:9) po karnych 4:1

MMTS: Dudek, Szczecina - Adamski, Krieger 5, Orzechowski 1, Ossowski, Potoczny 8, Przytuła 3, Rosiak, Grzenkowicz, Guziewicz, Kryński 4, Nogowski, Janiszewski, Landzwojczak, Peret 3

Energa Wybrzeże: Chmieliński, Witkowski - Adamczyk, Bednarek, Frańczak 1, Gajek 3, Komarzewski 5, Kondratiuk 8, Oliveira, Sulej 3, Wróbel 1, Papaj 3, Prymlewicz, Janikowski 1, Salacz