2018-11-25 14:35:00

Piotrkowianin zdobył Kalisz! Cenne zwycięstwo ekipy z Piotrkowa Trybunalskiego

Bardzo cenne zwycięstwo Piotrkowianina! Zawodnicy z Piotrkowa Trybunalskiego po pierwszej połowie prowadzili z Energą MKS Kalisz 14:12, a ostatecznie wygrali 29:24.

To spotkanie było arcyważne dla obu drużyn, które są sąsiadami w tabeli. Jedenasta Energa MKS podejmowała dziesiątego Piotrkowianina Piotrków Trybunalski. Gospodarze przed tym spotkaniem tracili do przyjezdnych dwa punkty. Tak więc stawką tego pojedynku było włączenie się do walki o awans do najlepszej ósemki PGNiG Superligi.

Na pierwszą bramkę w tym spotkaniu trzeba było czekać do 4. minuty, gdy z karnego gola rzucił Paweł Adamczak z Energi MKS-u. Gospodarze chwilę później zanotowali dobrą serię i z remisu 3:3, szybko wyszli na prowadzenie 6:3. Miejscowi nieznaczną przewagę utrzymywali do około dwudziestej minuty. Wtedy o wiele lepiej zaczął grać Piotrkowianin. Goście odrobili straty, ale też zbudowali sobie przewagę i na przerwę schodzili mając o dwa trafienia więcej od gospodarzy!

Po przerwie goście grali bardzo mądrze i konsekwentnie. Cały czas kontrolowali boiskowe wydarzenia i nie dawali gospodarzom odrobić strat. Mało tego, zespół prowadzony przez trenera Dmytro Zinchuka powiększali przewagę, która w pewnym momencie urosła już do ośmiu bramek. Jednak w końcówce gole dla kaliszan rzucali Maciej Pilitowski i dwa razy Michał Drej. Dzięki tym trzem trafieniom Energa MKS przegrała "tylko" pięcioma trafieniami.

Najskuteczniejszym zawodnikiem tego spotkania był Piotr Swat z Piotrkowianina Piotrków Trybunalski, który rzucił w tym pojedynku osiem bramek!

Energa MKS Kalisz - Piotrkowianin Piotrków Trybunalski 24:29 (12:14)