2018-10-24 19:28:00

Kosowo rozbite! Polacy udanie zaczęli eliminacje do Euro 2020!

Efektowne zwycięstwo reprezentacji Polski! "Biało-czerwoni" w pierwszym meczu eliminacyjnym do mistrzostw Europy rozbili Kosowo 37:13. Po pierwszej połowie zespół prowadzony przez Piotra Przybeckiego prowadził 15:5.

Meczem w Ostrowcu Świętokrzyskim z Kosowem rozpoczęła swoje zmagania w eliminacjach do mistrzostw Europy reprezentacja Polski. Trener Piotr Przybecki desygnował do gry szesnastu zawodników, z powołanych na to zgrupowaniu zawodników brakowało Piotra Wyszomirskiego oraz Rafała Przybylskiego, którzy znaleźli się poza kadrą meczową.

Polacy zaczęli to spotkanie od mocnego uderzenia i czterech bramek. Goście pierwszy raz trafili do bramki strzeżonej przez Adama Malchera w 6. minucie, a autorem tego gola był Kreshnik Krasniqi. Po około kwadransie Polacy prowadzili 10:1 i wtedy zanotowała przestój i w ciagu dziewięciu minut nie rzucili żadnej, a stracili cztery bramki. Z takiego obrotu spraw nie był zadowolony trener Piotr Przybecki, który poprosił o czas. To nieco pomogło jego zawodnikom, bo od tego momentu grali trochę lepiej. Pierwsza połowa zakończyła się prowadzeniem "Biało-czerwonych" 15:5.

Po przerwie Polacy cały czas powiększali prowadzenie. W 46. minucie po bramce Jana Czuwary wygrywali różnicą dwudziestu bramek (28:8). Sytuację próbował ratować trener gości i poprosił o przerwę. "Biało-czerwoni" grali bardzo dobrze, co chwilę wyprowadzali kontrataki, z pozytywnej strony pokazywali się też bramkarze - Adam Malcher (pierwsza połowa) oraz Mateusz (druga połowa). Podopieczni trenera Piotra Przybeckiego rozbili Kosowo 37:13 i udanie rozpoczęli eliminacje do Euro 2020!

W niedzielę w Tel Awiwie zagrają z Izrealem.

Polska - Kosowo 37:13 (15:5)

Polska: Kornecki, Malcher - Krajewski 2, Walczak, Krupa 1, Łangowski 4, Czuwara 5, Majdziński 1, Syprzak 1, Potoczny, Moryto 5, Daszek 5, Kondratiuk 5, Gębala 2, Paczkowski 6, Chrapkowski

Kosowo: Curri, Berisha - Syla, Jupa 2, Krasniqi 1, Hoxha 1, Fetahu 1, Ahmeti 1, Terziqi 4, Beshiri, Quni, Tahirukaj 2, Cimili