REKLAMA

Liga Mistrzów: Dziesięć najlepszych duetów bramkarskich. Wyróżnieni Ivić i Cupara

Autor: Ewa Basak, 11-09-2018, 08:00

Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała dziesięć najlepszych par bramkarzy. Wśród docenionych znalazł się duet PGE VIVE Kielce – Filip Ivić i Vladimir Cupara. 

Tradycyjnie tuż przed startem nowego sezonu Ligi Mistrzów EHF tworzy różne rankingi na temat klubów rywalizujących w rozgrywkach. O zestawieniu najlepszej defensywy, ataku i kontrataki, a szczegóły TUTAJ. Teraz czas na duety bramkarzy. 

REKLAMA

Para bramkarzy mistrza Polski Filip Ivić i Vladimir Cupara zostali doceniani przez EHF. Zawodnicy znaleźli się na dziesiątym miejscu w rankingu. Po tym jak sportową karierę zakończył Sławomir Szmal na jego miejsce przyszedł 24 – letni Serb. Mimo tego, że nie ma jeszcze doświadczenia w rozgrywkach Ligi Mistrzów EHF wyróżniła jego i kolegę z drużyny. 

Nie mogło być inaczej i na pierwszym miejscu znaleźli się Vincent Gerard oraz Nikola Portneroraz, którzy reprezentują barwy Montpellier HB czyli obecnych zwycięzców Ligi Mistrzów. Vincent Gerard czarował przez cały czas, wiele jego interwencji znalazło się wśród najlepszych danych kolejek. Po turnieju Final4 trafił do najlepszej siódemki, a po mistrzostwach Europy 2018 znalazł się w drużynie gwiazd. Czy nadchodzący sezon będzie równie udany? 

Bramkarze wyróżnieni przez EHF: 

1. Vincent Gerard/Nikola Portner (Montpellier)

2. Gonzalo Perez de Vargas Moreno/Kevin Møller (FC Barcelona)

3. Thierry Omeyer/Rodrigo Corrales Rodal (PSG)

4. Roland Mikler/Arpad Šterbik Capar (Veszprem)

5. Cyril Dumoulin/Arnaud Siffert (HBC Nantes)

6. Mirko Alilović/Marin Sego (MOL-Pick Szeged)

7. Mikael Appelgren/Andreas Palicka (Rhein-Neckar Löwen)

8. Bjorgvin Pall Gustavsson/Emil Nielsen (Skjern)

9. Torbjoern Sittrup Bergerud/Benjamin Burić (SG Flensburg-Handewitt)

10. Filip Ivić/Vladimir Cupara (PGE VIVE Kielce)

źródło: ehfcl.com

REKLAMA

Dodaj komentarz