Liga Mistrzów: Defensywa, kontry i atak. W rankingach EHF górą PSG, brak wyróżnień dla polskich drużyn!

Autor: Ewa Basak, 10-09-2018, 08:00

Już niedługo rusza nowy sezon Ligi Mistrzów! Kibice piłki ręcznej muszą uzbroić się jeszcze w cierpliwość, aby oglądać rywalizację najlepszych europejskich klubów. Te emocje już wkrótce wrócą! Europejska Federacja Piłki Ręcznej wybrała po pięć drużyn w trzech kategoriach: defensywa, atak, kontratak. Przeczytajcie, kto znalazł się na pierwszych miejscach w rankingach. 

W poprzednim sezonie Ligi Mistrzów triumfowało Montpellier HB. W ubiegłym roku Final Four było historyczne, w którym o tytuł najlepszej drużyny w Europie rywalizowało aż trzy drużyny z Francji – PSG, HBC Nantes i Montpellier HB. Bilety do Kolonii wywalczył jeszcze Vardar. Najlepsi z tej czwórki okazali się zawodnicy Montpellier. A jak będzie teraz, kto zaskoczy najbardziej? 

REKLAMA

W zbliżających się rozgrywkach będziemy mogli oglądać dwa kluby z Polski - PGE VIVE Kielce oraz Orlen Wisłę Płock. "Żółto-biało-niebiescy" trafili do grupy A, zaś "Nafciarze" do D. 

Jeszcze przed startem Ligi Mistrzów Europejska Federacja Piłki Ręcznej przygotowała ciekawe zestawienia. Oceniając w trzech kategoriach: defensywa, kontratak i atak wybrała po pięć najlepszych. W żadnym z rankingów nie znalazł się polski zespół, a we wszystkich na pierwszym miejscu jest PSG. 

Często mówi się, że mocna i twarda defensywa to klucz do sukcesu. W której drużynie najlepiej funkcjonuje? Europejska Federacja Piłki Ręcznej na pierwszym miejscu umieściła PSG. Tam specjalistami od tego zdania są bracia Karabatić – Nikola i Luka. Właśnie paryską ścianę EHF uznała za najmocniejszą. Już niedługo się okaże czy rywale znajdą sposób, by przebić się do ich bramki. 

Defensywa według EHF: 

1. Paris Saint-Germain HB

2. Barça Lassa

3. Telekom Veszprém HC

4. Montpellier HB

5. Rhein-Neckar Löwen

Kolejną kategorią, w której EHF wyróżniła pięć drużyn jest atak. W każdym zespole są zawodnicy bombardujący bramkę rywala, a skuteczność to podstawa. Najwięcej oczek w poprzednim sezonie zdobyli gracze PSG. W fazie grupowej trafili 424 razy do siatki przeciwnika. Najskuteczniejszym zawodnikiem rozgrywek był Uwe Gensheimer (16 meczów, 92 bramki), a na czwartej lokacie najlepszych strzelców znalazł się Nedim Remili (18 meczów, 80 bramek). Także w tej kategorii Europejska Federacja Piłki Ręcznej przyznała pierwsze miejsce PSG. Za paryżanami znalazła się FC Barcelona, a na trzecim Veszprem. W zbliżającym się sezonie w węgierskim zespole będziemy mogli oglądać dobrze znanego polskim kibicom Manuela Strleka, który teraz będzie zdobywał bramki dla zespołu z Węgier. 

Atak według EHF: 

1. Paris Saint-Germain HB

2. Barça Lassa

3. Telekom Veszprém HC

4. HBC Nantes 

5. MOL-Pick Szeged

REKLAMA

Kontratak. Mocna defensywa i szybka kontra – sposób na budowanie przewagi nad rywalem, a po sześćdziesięciu minutach zwycięstwo? Bez odpowiedniej obrony, kontrataki nie byłyby możliwe. W tej kategorii EHF wyróżniła tak jak wcześniej zespół z Paryża. PSG to gwiazdozbiór światowych nazwisk piłki ręcznej. Cały czas jednak PSG czeka na wymarzony triumf w Lidze Mistrzów.  Szybki styl gry znany jest także dobrze w Bundeslidze, dlatego też na drugim miejscu znalazło się Rhein-Neckar Löwen.

Kontratak według EHF: 

1. Paris Saint-Germain HB

2. Rhein-Neckar Löwen

3. HBC Nantes

4. SG Flensburg-Handewitt

5. Skjern Handbold

źródło: ehfcl.com

REKLAMA

Dodaj komentarz