2018-09-09 17:30:00

Pierwsze w tym sezonie zwycięstwo Zagłębia! Gdynianie nadal bez punktów

Zagłębie od pierwszych minut meczu prowadziło i budowało swoją przewagę. Gdynianie po słabym początku musieli odrabiać stratę. Walczyli, ale musieli uznać wyższość gospodarzy.

W 2. kolejce PGNiG Superligi Zagłębie zmierzyło się z Arką Gdynia. Dla lubinian był to pierwszy domowy mecz w tym sezonie i szansa na zdobycie pierwszych punktów. W poprzedniej serii rozgrywek podopieczni Bartłomieja Jaszki przegrali z Azotami Puławy, a Arka z NMC Górnikiem Zabrze.

"Miedziowi" bardzo dobrze rozpoczęli spotkanie, gdyż prowadzili 3:0. Natychmiast o czas poprosił trener Arki, Dawid Nilsson. To pomogło drużynie, ponieważ po chwili padła pierwsza bramka dla gości, a jej autorem był Dawid Przysiek, który jeszcze w poprzednim sezonie reprezentował barwy Zagłębia.

Gdynianie jednak cały czas słabo radzili sobie w ataku, nie mogli znaleźć sposobu na pokonanie dobrze funkcjonującej defensywy gospodarzy. A do tego interwencje dokładał Jakub Skrzyniarz. Po trzech trafieniach z rzędu tablica wyników pokazywała 6:1 dla Zagłębia. W 10. minucie Arka trafiła drugi raz do siatki rywala, a bramkę zdobył były zawodnik lubinian - Anderson Mollino. Nadal jednak słabo wyglądała gra w ataku, więc w 14. minucie szkoleniowiec gości zażądał drugą przerwę.

Pod koniec pierwszej połowy słabszy fragment gry zanotowali gospodarze, więc gdynianie wykorzystali błędy przeciwnika i gonili wynik. Ostatecznie Arka Gdynia do szatni schodziła ze stratą czterech oczek.

Druga część spotkania rozpoczęła się w taki sam sposób jak przed zmianą stron. Zagłębie zdobyło trzy bramki z rzędu i wygrywało już 22:15. Gdynianie nie odpuszczali konsekwentnie odrabiając stratę i w 40. minucie po trafieniu Pawła Ćwiklińskiego zbliżyli się do przeciwnika na 26:23.W kolejnych minutach to rywale już przejęli inicjatywę na parkiecie.

Lubinianie wrócili do swojego tempa i znów zbudowali bezpieczną przewagę, którą utrzymali do samego końca. Mecz zakończył się wynikiem 38:27 na korzyść gospodarzy. Dla zespołu Bartłomieja Jaszki to pierwsze zwycięstwo w tym sezonie.

Skutecznością popisał się Marek Marciniak, który wykorzystał wszystkie swoje rzuty. Był najlepszym strzelcem meczu - 8 bramek.

Zagłębie LubinArka Gdynia 38:27 (19:15)