2018-08-25 19:30:00

Sparingi: Zwycięstwo Wybrzeża w Legionowie

Gdańszczanie zagrali mecz kontrolny z KPR-em Legionowo. Po zaciętym spotkaniu drużyna Marcina Lijewskiego zwyciężyła różnicą jednego trafienia.

KPR Legionowo nie otrzymało licencji na grę w PGNiG Superlidze i teraz będzie rywalizować na parkietach I ligi. Przed startem rozgrywek drużyna Marcina Smolarczyka sprawdziła swoją formę w meczu kontrolnym z Wybrzeżem Gdańsk.

Jeszcze w poprzednim sezonie obie drużyny spotkały się na parkietach PGNiG Superligi, teraz mogły spotkać w meczu kontrolnym. Sparing od początku był zacięty, chociaż po pierwszej połowie lepsi o trzy oczka byli gdańszczanie. KPR rozpracował defensywę rywala i notował serię rzutów.

W 45. minucie po czterech bramkach z rzędu padł remis 17:17. Wybrzeże już nie dało wyrwać sobie zwycięstwa i wygrało 23:22. Najwięcej bramek zdobył Krzysztof Komarzewski (6 trafień).

KPR Legionowo - Wybrzeże Gdańsk 22:23 (10:13)

źródło: wybrzeze-gdansk.pl