2018-08-18 08:50:00

Sparingi: W finale Memoriału Leona Walleranda Wybrzeże zagra ze Spójnią

W VII Memoriale Leona Walleranda rywalizują trzy drużyny z PGNiG Superligi – Wybrzeże Gdańsk, Spójnia Gdynia, Pogoń Szczecin i jeden zespół zza granicy - HC Gomel. W pierwszym dniu zwycięstwa odnieśli zawodnicy Spójni i Wybrzeża.

W pierwszym meczu Spójnia spotkała się z ekipą Piotra Freleka. Szczecinianie rozpoczęli od nieudanego ataku, ale rywale także pogubili się w pierwszej akcji. Szansę na otwarcie wyniku miała Spójnia, ale w rzucie karnym lepszy okazał się bramkarz Pogoni - Marcin Teterycz. Zespół ze Szczecina nie mógł znaleźć sposobu na dobrze funkcjonująca defensywę przeciwnika. Pierwsza polowa zakończyła się wynikiem 14:9 na korzyść gdynian.

Po zmianie stron szczecinianie konsekwentnie niwelowali różnicę bramkową i pod koniec spotkania udało im się zbliżyć do Spójni na jedno trafienie, ale rywale nie dali sobie wyrwać zwycięstwa.

W drugim mecz Wybrzeże zmierzyło się z HC Gomel. Od samego początku meczu na prowadzeniu byli gdańszczanie. Podopieczni Marcina Lijewskiego wykorzystywali błędy swojego przeciwnika i wygrywali 4:0. Potem rywale uspokoili swoją grę i odrabiali straty, jednak Wybrzeże na to nie pozwalało i po trzydziestu minutach prowadzili 12:10. Drugą połowę zdominowali gospodarze, wygrywając całe spotkanie 29:18.