Szansa dla młodego skrzydłowego! Michał Frańczak dołącza do ekipy Wybrzeża

Autor: Ewa Basak, 04-07-2018, 14:18

Trwa budowanie składu Wybrzeża na zbliżający się sezon PGNiG Superligi. Klub stawia cały czas na młodzież i teraz do zespołu dołączył młody skrzydłowy. 

19 - letni Michał Frańczak od nowego sezonu będzie występował w ekipie Marcina Lijewskiego. Skrzydłowy jest wychowankiem Wybrzeża. – Zdecydowałem się kontynuować karierę w Wybrzeżu, ponieważ Gdańsk to moje rodzinne miasto. Od dziecka chodzę na mecze Wybrzeża i od dawna towarzyszyło mi marzenie gry na najwyższym szczeblu rozgrywek z seniorami. Przede wszystkim cieszę się na myśl o współpracy z trenerem Lijewskim, bo wiem, że jest bardzo doświadczonym zawodnikiem i może przekazać mi bardzo dużą wiedzę – podkreśla nowy zawodnik gdańskiego klubu. 

REKLAMA

Władzom klubu nie udało się dojść do porozumienia z Damianem Kostrzewą, ale szybko znaleziono za niego zastępcę. Dla młodego skrzydłowego jest to ogromna szansa. Niedawno bo w czerwcu zakończył gdańską Szkołę Mistrzostwa Sportowego, a już niedługo będzie miał okazję zadebiutować na parkietach PGNiG Superligi. 

- Jest to dla mnie nowe doświadczenie i nie ukrywam, że odczuwam lekką presję, ale mam nadzieję, że podczas gry uda mi się odłożyć to na drugi plan i robić to, co do mnie należy najlepiej, jak potrafię. Liczę, że z meczu na mecz będę zdobywał doświadczenie, które pozwoli mi coraz lepiej prezentować się gdańskim kibicom – dodał na koniec Michał Frańczak.

źródło: wybrzeze-gdansk.pl

REKLAMA

Dodaj komentarz