REKLAMA

Tomasz Gębala musi poddać się operacji. Później czeka do kilka miesięcy przerwy

Autor: Wojciech Staniec, 12-05-2018, 10:58

Rozgrywający Orlen Wisły i reprezentacji Polski - Tomasz Gębala przeszedł badania rezonansem i potwierdził się najgorszy scenariusz. Zawodnik będzie musiał przejść operację.

Tomasz Gębala kontuzji nabawił się podczas meczu z Wybrzeżem Gdańsk. Po około kwadransie tego meczu opuścił parkiet. W czwartek przeszedł on badanie USG, które wykazało naderwanie więzadła pobocznego w kolanie. 

REKLAMA

Rozgrywający miał jeszcze przejść badanie rezonansem i to potwierdziły najgorszy scenariusz. - To oznacza kilkumiesięczną przerwę, a później rehabilitację - poinformował SPR Wisła Płock.

Brak Gębali to poważny problem dla "Nafciarzy". Z gry wyłączony jest Nemanja Obradović, który przeszedł operację barku. W tym momencie na lewym i środku rozegrania płocczanie mają tylko Gilberto Duarte (może grać na obu tych pozycjach), Dana-Emila Racoteę (lewe rozegranie) oraz Marko Tarabochię (środek rozegrania). W obwodzie zostaje także młodziutki Paweł Kowalski. Kontuzjowany ostatnio był także grającym na prawym rozegraniu Jose de Toledo, ale jeszcze nie wiadomo jak poważny jest uraz Brazylijczyka. 

Do końca sezonu nie zobaczymy także Macieja Gębali, który w Orlen Wiśle już nie zagra, bo latem opuści Płock i przeniesie się do grającego w niemieckiej Bundeslidze SC DHfK Lipsk.

REKLAMA

Dodaj komentarz