REKLAMA

W tym roku Pucharu PGNiG Superligi nie będzie

Autor: Wojciech Staniec, 16-04-2018, 10:28

Zakończyła się już runda zasadnicza PGNiG Superligi, która trwała od września do połowy kwietnia. Dla zespołów, które nie awansowały do Finałów oznacza to koniec sezonu.

W tym roku zrezygnowano z rozgrywania Pucharu PGNiG Superligi, który pierwszy raz odbył się przed rokiem. Udział w nim wzięły zespoły, które odpadły z walki o półfinał rundy finałowej. Wtedy zwycięzcą został NMC Górniki Zabrze.

REKLAMA

- Zrezygnowaliśmy z prostej przyczyny, w tym sezonie było więcej meczów niż przed rokiem. W terminarzu obecnych rozgrywek było więcej przerw, tak aby reprezentacja mogła mieć więcej czasu na zgrupowania. W tej chwili trudno byłoby odpowiednio ułożyć harmonogram, aby wszystkie mecze się zmieściły - wyjaśnia Justyna Woja, Dyrektor ds. Komunikacji PGNiG Superligi.

Oznacza to, że dla sześciu drużyn, czyli Spójni Gdynia, KPR-u Legionowo, Mebli Wójcik Elbląg, Sandra SPA Pogoni Szczecin, Stali Mielec oraz Piotrkowianina Piotrków Trybunalski sezon już się zakończył.

Jeszcze nie wiadomo, czy Puchar PGNiG Superligi zostanie rozegrany w przyszłym roku. Decyzja ta zapadnie najwcześniej po zakończeniu procesu licencyjnego na sezon 2018/2019.

REKLAMA

Wasze komentarze

hander2018-04-16 13:07:00
Wartość tego pucharu była żadna. Zwykłe zalepianie dziury wolnych terminów. Tytuł "Najlepszego z najgorszych" nie jest powodem do chwały...

Dodaj komentarz