2017-08-22 19:26:00

Sparingi: W Kępnie Vive lepsze od Zagłębia

Pewne zwycięstwo odnieśli zawodnicy Vive, którzy pokonali w meczu towarzyskim Zagłębie Lubin 36:30, do przerwy kielczanie prowadzili 20:14.

Dla mistrzów Polski, którzy rozpoczęli przygotowania do nowego sezonu był to pierwszy sparing po wakacjach. Kielczanie musieli sobie radzić bez Alexa Dujszebajewa i Karla Bieleckiego, którzy zmagają się z lekkimi urazami. W "żółto-biało-niebieskich" zadebiutowali Marko Mamić oraz Blaż Janc.

Spotkanie to zostało rozegrane w Kępnie i było charytatywne. Część z dochodów zostanie przekazana na rzecz Przemysława Słupianka. Ten pochodzący z Kępna były zawodnik Ostrovii Ostrów Wielkopolski przed rokiem doznał poważnego wypadku.

Samo spotkanie nie przyniosło większych emocji, a Vive dość szybko wyszło na prowadzenie i następnie kontrolowało boiskowe wydarzenia. W 42. minucie urazu doznał Krzysztof Lijewski, a na prawym rozegraniu grał później nominalnie skrzydłowy - Blaż Janc.

Zagłębie Lubin - Vive Kielce 36:30 (20:14)

Następny artykuł: Kara dla Jose de Toledo uchylona!