2017-08-13 09:50:00

Sparingi: HC Erlangen lepsze od Wisły Płock

Ekipa Piotra Przybeckieego odniosła drugą porażkę na turnieju w Ilsenburgu. Płocczanie przegrali z zespołem z Bundesligi różnicą dziesięciu bramek. Wiśle Płock pozostaje walka o piąte miejsce w turnieju.

Pierwsza połowa była wyrównana i zacięta. Gra odbywała się na zasadzie bramka za bramkę i po dziesięciu minutach na tablicy był remis. W kolejnej części meczu znacznie spadła skuteczność Wisły oraz zawodnicy popełniali coraz więcej błędów. Erlangen wykorzystał słabszą grę Wisły i do przerwy prowadził już 17:11.

W drugiej odsłonie po trafieniu Dana Racotea płocczanie przez następne dziesięć minut nie mogli zdobyć bramki. Dopiero w 41. minucie w końcu Jose de Toledo pokonał bramkarza rywala, ale wtedy niemiecki zespół prowadził 25:12. Przy ośmiu trafieniach zawodników z Niemiec Wisła zdobyła tylko dwa oczka. Zmiana systemu obrony na 5-1 i poproszony czas przez trenera Przybeckiego nie pomogły drużynie. "Nafciarze" nie zdołali dogonić rywala i wysoko ulegli 32:22.

ORLEN Wisła Płock - HC Erlangen 22:32 (11:17)

ORLEN Wisła: Borbely, Wichary - Krajewski 2, Mihić, Duarte, Racotea 4, Gębala T. 2, Tarabochia 2, Toledo 3, Ivić 2, Ghionea 2, Daszek 2, Gębala M. 2, Źabić 1

źródło: sprwislaplock.pl