REKLAMA

Znamy nowy terminarz PGNiG Superligi. Cztery kolejki w styczniu

Autor: Wojciech Staniec, 10-08-2017, 10:40

Dokładnie 1 września zostanie rozegrany pierwszy mecz w nowym sezonie PGNiG Superligi i zmierzą się w nim Meble Wójcik Elbląg i Sandra Spa Pogoń Szczecin. Poznaliśmy już terminarz rozgrywek na nowy sezon.

Pozostałe pojedynki pierwszej serii gier zaplanowano na 2 września. W nowym terminarzu największym zaskoczeniem jest fakt, że między 17 a 27 stycznia zostaną rozegrane cztery kolejki. Polska liga już dawno nie grała w pierwszym miesiącu roku, gdyż wtedy odbywają się mistrzostwa świata lub Europy. Podobnie będzie teraz, jednak Polski na Euro zabraknie.

O ile dla większości klubów granie w styczniu nie będzie problemem, gdyż nie będą miały swoich przedstawicieli na Euro, o tyle może być kłopotem dla Vive i Orlen Wisły, które wyślą swoich zawodników do Chorwacji. 

Już w 8. serii dojdzie do największego hitu ligi, czyli pojedynku Orlen Wisły i Vive. To spotkanie z Orlen Arenie zaplanowano na 18 października. Rewanżowe starcie w Hali Legionów odbędzie się 10 marca.

Ostatnie mecze w 2017 roku zaplanowano na 13 grudnia. Z kolei liga wznowi zmagania 17 stycznia.

Ostatnia, trzydziesta kolejka Rundy Zasadniczej odbędzie się 14 kwietnia. Później podobnie jak w poprzednim sezonie rozegrana zostanie Runda Finałowa oraz Puchar PGNiG Superligi.

Cały terminarz można znaleźć TUTAJ.

REKLAMA

Dodaj komentarz