2017-08-08 13:49:00
Bartłomiej Wójcik

Polacy zaczynają mistrzostwa świata juniorów od cennej wygranej!

Polacy, którzy w mistrzostwach świata juniorów zastąpili Wenezuelę na mistrzostwach światach, ograli w swoim pierwszym meczu Argentynę.

Podopieczni Dariusza Tomaszewskiego mecz zaczęli bardzo mocno, prowadząc już 2:0, jednakże biało-czerwoni popełnili kilka błędów w ataku, co od razu zemściło się na wyniku. Argentyna wyprowadziła trzy bardzo dobre ataki i już po 10. minutach na tablicy wyników było 2:3.

Pierwszy kwadrans był wyrównany, jednak Polacy złapali drugi oddech i po 18. minutach było już 8:4. Biało-czerwoni na przerwę schodzili z dobrymi humorami, ponieważ prowadzili 13:10.

Po przerwie Argentyńczycy mocno gryźli parkiet i na dwanaście minut przed końcem doprowadzili do remisu 17:17. Mecz był zacięty, jednak to Polacy włączyli drugi bieg i ostatecznie to oni wygrali 26:22.

Następnym rywalem Polaków będzie Brazylia. Mecz już w najbliższy czwartek, 10 sierpnia o godzinie 18.

Polska - Argentyna 26:22 (13:10)