2017-08-06 19:35:00

Szczypiorno Cup: Górnik wywalczył pierwsze miesjce! Zaporoże wygrało z MKS-em Kalisz

W rywalizacji ośmiu drużyn najlepszy okazał się Górnik Zabrze. Polski zespół po zaciętej walce pokonał Dunkerque i cieszył się ze zwycięstwa. MKS Kalisz przegrał spotkanie o trzecie miejsce z ekipą z Ukrainy.

O miejsca 7-8 Nielba Wągrowiec zagrała z Pogonią. Szczecinianie od początku byli na prowadzeniu. Pierwszoligowy zespół nie dał rady odrobić starty i przegrał pierwszą połowę 9:15. W drugiej części spotkania Pogoń zaczęła coraz bardziej dominować na parkiecie, w wyniku czego różnica bramkowa między zespołami powiększała się. Drużyna ze Szczecina pewnie zwyciężyła 31:21 i ostatecznie zajęła 7 miejsce w turnieju.

Nielba WągrowiecPogoń Szczecin 21:31 (9:15)

W kolejnym meczu zmierzyli się rywale z rozgrywek PGNiG Superligi.  Zagłębie walczyło o 5 lokatę z Azotami Puławy. Brązowi medaliści mistrzostw Polski dobrze rozpoczęli pierwszą połowę i osiągnęli przewagę. Lubinianie jednak nie odpuszczali rywalowi i zbliżali się do Azotów na jedną bramkę. Puławianie po pierwszej połowie wygrywali różnicą pięciu trafień. Druga część spotkania wyglądała podobnie i Azoty byli na prowadzeniu.  Bardzo dobry występ zaliczył Arkadiusz Moryto, który rzucił jedenaście bramek.  Podopieczni Bartłomieja Jaszki przegrali 36:30.

Zagłębie LubinAzoty Puławy 30: 36 (15:20)

MKS Kalisz o podium zagrał z ZTR Zaporoże. Pierwsza połowa była wyrównana. Beniaminek tegorocznej Superligi gonił wynik i po 30. miuntach miał tylko dwie bramki do odrobienia.  Druga część meczu była także zacięta i kaliszanie mieli małą stratę do zespołu z Ukrainy. Przy wyniku 19:16 dla Zaporoża padła seria bramek w wykonaniu rywala MKS-u, która ostatecznie przesądziła o wygranej. ZTR zwyciężył 21:16 i mógł cieszyć się z podium.

ZTR ZaporożeMKS Kalisz 21:16 (10:8)

Przeciwnikiem Górnika w finałowym meczu była Dunkerque. Zabrzanie nie rozpoczęli dobrze spotkania. W 14. minucie drużyna z Francji prowadziła 9:4 i od razu o czas poprosił szkoleniowiec Górnika. Po pierwszej połowie Dunkerque wygrywała czterema bramkami. Polska ekipa zdołała odrobić straty i doprowadziła do remisu po 18:18. Na prowadzenie przesunął się Górnik, ale szybko odpowiadali rywale. Końcówka była bardzo emocjonująca, zawodnicy grali bramka za bramkę. Francuskiej drużynie udało się osiągnąć jeszcze dwubramkową przewagę, ale po chwili na tablicy wyników był znów remis. Po ostatniej bramce Bartłomieja Tomczaka ze zwycięstwa mogli cieszy się podopieczni Rastislava Trtika.

Górnik ZabrzeDunkerque HB Grand Littoral 26:25 (12:16)