Medal nie dla nas. Niemcy z brązem

Autor: Wojciech Staniec, 21-08-2016, 17:01

Reprezentacji Polski nie udało się wywalczyć brązowego medali Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio. W meczu o brąz nasi zawodnicy przegrali z Niemcami 25:31, do przerwy aktualni mistrzowie Europy wygrywali 17:13.

Niestety, również w tym meczu nie mógł zagrać Michał Jurecki. Trener Tałant Dujszebajew zdecydował, że w pierwszym składzie wyjdzie bohater meczów z Chorwacją i Danią Piotr Wyszomirski. Grą "Biało-czerwonych" na środku rozegrania kierował Przemysław Krajewski.

Mecz zaczął się od prowadzenia Polaków 2:0. Niemcy zdobyli bramkę dopiero w 5. minucie, a po chwili dołożyli kolejne dwa trafienia i nasi zachodni sąsiedzi mieli przewagę. Wszystko jednak zmieniało się w kalejdoskopie. Po kwadransie było 8:5 dla "Biało-czerwonych". Wtedy o czas musiał poprosić Dagur Sigurdsson. 

Jego uwagi pomogły Niemcom, bo zdobyli szybko trzy bramki, był remis i wszystko "zaczynało się od nowa". Kolejne dobre spotkanie rozgrywał Wyszomirski, jednak Niemcy bardzo utrudniali naszym zawodnikom zdobywanie bramek.

Kłopoty w ofensywie spowodowały, że Niemcy powiększyli przewagę i po pierwszej połowie prowadzili 17:13.

Nasi zachodni sąsiedzi o wiele lepiej weszli w drugą połowę i szybko zbudowali sobie pięć, sześć bramek przewagi. Niestety, w kolejnych minutach obraz gry nie uległ zmianie. Nadal mieliśmy spore problemy ze sforsowaniem niemieckiej defensywy. Efekt? 18:25 w 45. minucie.

Wtedy Polacy zanotowali dwa trafienia z rzędu, mieli nawet szanse na kolejne trafienia, ale nie udawało się znaleźć sposobu na Andreasa Wolfa. Niemcy przez około osiem minut nie mogli zdobyć bramki, jednak w końcu Juliusowi Kuhnowi udało się przełamać ten impas. Do końca meczu pozostawało dziesięć minut i sześć bramek do odrobienia.

Strat nie udało się już odrobić. Niemcy ostatecznie wygrali 31:25. 

Polska - Niemcy 31:25 (13:17)

PolskaSławomir SzmalPiotr Wyszomirski - Krzysztof Lijewski 5, Mateusz Jachlewski 2, Przemysław Krajewski 5, Karol Bielecki 3, Adam Wiśniewski 1, Bartosz Jurecki 2, Kamil Syprzak 1, Michał Daszek 3, Mateusz KusMichał SzybaMariusz Jurkiewicz 3.

Niemcy: Silvio HeinevetterAndreas Wolf - Uwe Gensheimer 6, Finn LemkePatrick Wiencek 5, Tobias Reichmann 7, Fabian Wiede 2, Hendrik Pekeler 1, Martin StrobelKai HafnerJulius Kuhn 4, Paul Drux 3, Steffen Weinhold 3, Steffen Fath.

REKLAMA

Dodaj komentarz