2021-03-07 18:19:11
Wojciech Staniec

Grabarczyk i Tkaczyk znów zagrali w Kielcach. Były kapitan kadry okupił mecz bolesną kontuzją

Do derbów regionu Świętokrzyskiego doszło w I lidze, na mecz z AZS-em UJK Kielce przyjechało KSZO Ostrowiec Świętokrzyski.

W zespole z Ostrowca Świętokrzyskiego występują byli reprezentanci Polski, grający w przeszłości w Vive i związani obecnie z Kielcami - Grzegorz Tkaczyk i Piotr Grabarczyk. Obaj wznowili kariery i teraz występującą na parkietach I ligi w barwach KSZO.

To był ważny mecz dla układu tabeli, bo zagrały ze sobą drużyny sąsiadujęce w tabeli, obie z realnymi szansami na miejsce dające awans do nowej, centralnej I ligi. 

Pierwszy kwadrans był wyrównany, ale później zarysowała się przewaga zespołu z Ostrowca Świętokrzyskiego, który prowadzenia nie oddał do końca. Akademicy z Kielc grali rozsądnie i bardzo ambitnie. Jednak doświadczenie i przewaga fizyczna była po stronie KSZO, który na koniec spotkania cieszył się z wygranej 32:26. AZS UJK pomimo porażki pozostawił po sobie pozytywne wrażenie.

Do groźnego zdarzenia doszło w drugiej połowie, Grzegorz Tkaczyk walczył o piłkę pod bramką rywala upadł tak niefortunnie, że złapał się za twarz i zalał się krwią. Rozgrywający dość mocno rozciął łuk brwiowy. Pomimo tego już chwilę później doradzał swoim kolegom jak zachowywać się na boisku.