2021-03-04 20:17:55

Łomża Vive przegrywa u siebie z Flensburgiem. Kielczanie spadają na trzecie miejsce w grupie

Słaba skuteczność i błędy w ataku - to zdecydowało o porażce Łomży Vive z SG Flensburg-Handewitt we własnej hali. Kielczanie spadli na trzecie miejsce w grupie A.

Nikogo nie trzeba było przekonywać jak ważny był to mecz. Decydował on o pierwszym miejscu w grupie A Ligi Mistrzów. Pierwsza połowa była toczona w szybkim tempie. Początkowo SG Flensburg-Handewitt prowadził 1-2 bramkami, ale w 15. minucie na tablicy wyników był remis 7:7.

Początkowo gra Niemców w ataku opierała się na dwóch zawodników – Hampus Wanne miał na swoim koncie 6 bramek, a Jim Gottfridson – 4. W tym momencie obaj Szwedzi rzucili aż 10 z wszystkich 11 bramek swojego zespołu! W 22. minucie karę dwóch minut (już drugą) otrzymał Alex Dujshebaev. Grająca w osłabieniu Łomża Vive pozwoliła rywalom na odskoczenie na 13:17.

Pod koniec pierwszej połowy mistrzowie Polski rzucili się w pogoń, szybko zdobyli trzy bramki. Ich serię przełamał w 29. minucie Hampus Wanne, który zdobył swojego gola nr 10 w tym meczu! Ostatecznie po pierwszej połowie goście prowadzili w Hali Legionów 17:19.

Goście rozpoczęli drugą połowę od dwóch bramek i prowadzenia 21:17. Kielczanie mieli ogromne problemy ze skutecznością z rzutów karnych, w 45. minucie czwartą siódemkę Łomży Vive zmarnował Branko Vujović (wcześniej mylili się też Szymon Sićko, Arkadiusz Moryto, Alex Dujshebaev). Wtedy kielczanie przegrywali 22:25.

W końcu dobrze zaczął bronić Andreas Wolff, ale i mistrzowie Polski byli zatrzymywani przez Benjamina Buricia, który bronił w niesamowitych sytuacjach. Kielczanie w 51. minucie mogli doprowadzić do remisu 25:25, ale rzucającego ze skrzydła Michała Olejniczaka zatrzymał Burić. Chwilę później Niemcy odskoczyli na 27:24.

W końcówce jeszcze była nadzieja na dogonienia Flensburga, ale znów ze skrzydła pomylił się Olejniczak.

Łomża Vive Kielce - SG Flensburg-Handewitt 28:31 (17:19)

Łomża Vive: Kornecki, Wolff – Vujović 1, Olejniczak, Sićko 1, A. Dujshebaev 6, Tournat, Karacić 2, Kulesz 5, Moryto 6, Surgiel, D. Dujshebaev 4, Gębala, Karaliok 3, Gudjonsson

SG Flensburg-Handewitt: Burić, Bergerud – Golla 4, Hald Jensen, Svan 3, Wanne 11, Jondal, Mensah Larsen 2, Sogard Johannessenen 3, Gottfridson 5, Holpert, Moller, Rod 3