2021-02-14 22:10:46

HC Metalurg bez szans w Płocku! Orlen Wisła rozbiła drużynę z Macedonii

Płocczanie nie dali szans drużynie z Macedonii Północnej. Orlen Wisła pokonała HC Metalurg różnicą aż bramek dziewiętnasttu bramek i umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli.

Orlen Wisła Płock rozegrała do tej pory pięć spotkań w Lidze Europejskiej i ma na swoim koncie komplet punktów. W kolejnym spotkaniu w ramach europejskich rozgrywek zmierzyła się z HC Metalurg. "Nafciarze" lepszego początku niedzielnego starcia nie mogli sobie wyobrazić. Podopieczni Xaviera Sabate rzucili sześć bramek z rzędu i wyszli na prowadzenie 6:0. Od samego początku swoją wysoką formę w bramce potwierdzał także Adam Morawski.

Dopiero w 9. minucie spotkania padła pierwsza bramka dla zawodników HC Metalurg. Autorem trafienia był Andrej Mitikj. Orlen Wisła od pierwszych minut meczu przejęła inicjatywę na parkiecie i spokojnie budowała przewagę. Płocczanie cały czas czujnie grali w defensywie i nie zwalniali tempa, systematycznie powiększając różnicę bramkową. Jeśli drużynie z Macedonii udało się znaleźć lukę w płockiej obronie na posterunku stał popularny "Loczek".

Trener HC Metalurg, Oliver Dimitrioski w meczu w Płocku miał do dyspozycji tylko jedenastu zawodników, którzy nie byli w stanie zatrzymać rozpędzonych "Nafciarzy". Zespół z Macedonii popełnił serię prostych błędów i był bezradny w ataku. Do przerwy wicemistrzowie Polski wygrywali 16:9.

Po zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Zawodnicy Orlen Wisły w pełni skoncentrowani całkowicie zdominowali rywali i kontrolowali przebieg meczu. W 46. minucie po trafieniach Przemysława Krajewskiego i Jeremy Toto przewagą "Nafciarzy" powiększyła się do dwunastu oczek. O chwilę przerwy poprosił szkoleniowiec HC Metalurg, ale to niewiele zmieniło w postawie jego podopiecznych.

Dalej świetnie w bramce płocczan spisywał się Adam Morawski. To był koncert w wykonaniu zawodników Orlen Wisły, którzy od samego początku starcia zdominowali rywali.

Ostatecznie ekipa Xaviera Sabate zwyciężyła aż 38:19.

HC Metalurg Skopje - Orlen Wisła Płock 19:38 (9:16)

Orlen Wisła: Morawski, Wichary - Daszek 2, Stenmalm, Vejin 4, Ruiz Sanchez 1, Serdio, Susnja 4, Szita 7, Komarzewski 1, Krajewski 4, Terzić, Toto 4, Mihić 5, Czapliński 2, Mindegia 4

Metalurg: Dupjachanec, Brestovac - Petkovski 2, Popović 5, Kofiloski 1, Serafimov 5, Gjorgjeski, Mitikj 3, Rnić 2, Dodić 1, Markoski

Kto był najlepszym zawodnikiem w Orlen Wiśle Płock?