2020-12-29 19:30:56

PSG wyraźnie wygrywa z Telekomem Veszprem. Kamil Syprzak z brązowym medalem Ligi Mistrzów

PSG trzecią drużyną Europy! Paryżanie w spotkaniu o brąz Ligi Mistrzów pokonali Telekom Veszprem 31:26.

Początek spotkania należał go Telekomu. PSG przełamało się dopiero w 6. minucie (1:3), a wcześniej rzut karny wykonywany przez Mikkela Hansena obronił Rodrigo Corrales. Zawodnicy z Węgier grali dobrze, ich gra mogła się podobać. Gdy Mate Lekai rzucił na 7:4 nic nie zapowiadało, tego co stanie się chwilę później.

Do tego momentu Veszprem dobrze też spisywało się w obronie, ale z czasem wszystko się posypało. Sześć kolejnych bramek padło łupem PSG, a złą passę Węgrów przełamał dopiero Gasper Marguc. Jednak nie byli oni w stanie utrzymać tempa paryżan – ważne bramki rzucał też Kamil Syprzak. Jeszcze przed przerwą Vuko Borozan zmniejszył straty do jednej bramki, ale dwa kolejne trafienia padły łupem mistrzów Francji. PSG mogło liczyć na swojego bramkarza Yanna Genty, który w pierwszej połowie miał 45% skuteczności.

Po przerwie cały czas przewagę miało PSG, Telekom próbował zmniejszyć straty, ale nie był w stanie. Dobre spotkanie rozgrywał Elohim Prandi, który trafił do paryskiego klubu na początku sezonu. Był on liderem w rzucaniu bramek.

PSG nie wypuściło już wygranej z rąk i wywalczyło trzecie miejsce w Lidze Mistrzów w sezonie 2019/2020.

Dobre spotkanie rozegrał Kamil Syprzak, który rzucił trzy bramki.

Telekom Veszprém - Paris Saint-Germain Handball 26:31 (11:14)

Telekom Veszprem: Rodrigo Corrales, Vladimir Cupara - Dejan Manaskov 2, Omar Yahia 1, Rogerio Moraes 1, Kent Robin Tønnesen, Andreas Nilsson 3, Nikolaj Markussen, Gasper Marguc 4, Blaż Blagotinsek, Daniil Shishkarev, Petar Nenadić, Kentin Mahe 2, Jorge Marqueda 1, Mate Lekai 9, Vuko Borozan 3.

PSG: Vincent Gerard, Yann Genty - Mikkel Hansen 5, Viran Morros, Luka Karabatić 2, Mathieu Grebille 1, Kamil Syprzak 3, Dainis Kristopans 2, Ferran Sole Sala 2, Nedim Remili 6, Benoit Kounkoud 2, Dylan Nahi 2, Elohim Prandi 6, Adama Keita.

Kto był najlepszym zawodnikiem meczu Telekom - PSG?