2020-10-14 22:12:42
Redakcja

Liga Mistrzów: Wysoki triumf Veszprem, Aalborg Handball lepsze od HBC Nantes! 45 bramek Barcelony

Wróciły sportowe emocje w Lidze Mistrzów! Telekom Veszprem pewnie pokonał we własnej hali Celje Pivovarna Laško 39:24, a Aalborg Håndbold zominował HBC Nantes, zwyciężając 32:24. FC Barcelona ograła RK PPD Zagrzeb 45:27.

Telekom Veszprem zmierzył się z ambitną drużyną RK Celje Pivovarna Laško. Gospodarze rozpoczęli spotkanie od prowadzenia 4:1. Zespól ze Słowenii miał problemy w ataku, a każdy błąd gości wykorzystywali rywale do powiększania różnicy bramkowej. Bardzo dobrze między słupkami Veszprem spisywał się  Rodrigo  Corrales ,który nie pozwalał przeciwnikowi na odrobienie strat.  Po kolejnych trzech trafieniach z rzędu węgierska ekipa wygrywała już 18:10, a ostatecznie pierwsza połowa zakończyła się wynikiem 18:11 na korzyść gospodarzy. W drugiej części starcia obraz gry nie uległ zmianie. Telekom Veszprem zdominował Celje i do samego końca nie zwolnił tempa. Podopieczni Davida Davisa pewnie pokonali drużynę ze Słowenii 39:24.

Ze zdecydowanego zwycięstwa mogli cieszyć się także zawodnicy Aalborg Håndbold. W 4. kolejce Ligi Mistrzów zespół z Danii zagrał z HBC. Wynik spotkania otworzył Magnus Jensen, ale szybko trafieniem odpowiedział Milan Milić. W kolejnych minutach gospodarzy zanotowali serię pięciu bramek i wyszli na prowadzenie 6:1. Niemoc w  ataku gości przełamał Baptiste Damatrin (2:6) i HBC musiało gonić rywali. W bramce  Aalborg Håndbold kapitalnie spisywał się Mikael Aggefors. Po trzydziestu minutach gospodarze wygrywali 16:9. W drugiej części starcia HBC Nantes nie potrafiło zatrzymać rozpędzonych rywali. Słabo wyglądała skuteczności gości, a drużyna z Danii wykorzystała każdy błąd przeciwnika. Ostatecznie Aalborg wygrał różnicą ośmiu oczek.

Prawdziwy pokaz siły dała FC Barcelona, która rozjechała we własnej hali RK PPD Zagrzeb. Mistrzowie Hiszpanii już od samego początku narzucili swój styl gry i cały czas kontrolowali boiskowe wydarzenia. W tym spotkaniu debiutował w Lidze Mistrzów w roli trenera RK PPD Zagrzeb Vlado Sola. Jednak były bramkarz reprezentacji Chorwacji tego mezu nie będzie dobrze wspominał.