2019-11-30 19:35:46

Liga Mistrzów: Triumf bez wielkiego wysiłku. Pick Szeged pewnie pokonuje RK Zagrzeb!

MOL-Pick Szeged wysoko pokonał szczypiornistów RK PPD Zagrzeb. Drużyna z Deanem Bombacem w składzie zwyciężyła aż 33:23. Do przerwy na tablicy widniał wynik 14:7 na korzyść Węgrów.

Od pierwszych minut widoczna była lepsza postawa Picku. Już na samym początku punktowali znani polskim kibicom Dean Bombac i Dima Zhitnikov. Po kwadransie gry oni oraz ich koledzy prowadzili 5:2. Węgrzy trafiali między słupki rywali regularnie i ze spokojem podwyższali przewagę. Chorwaci nie potrafili zrewanżować się na tyle częstymi zagraniami, by zrównać się z przeciwnikami. Dlatego też drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 7:14 na niekorzyść PPD Zagrzeb.

Po powrocie na parkiet serię trzech trafień zaliczył Ante Gadza, jednak szczypiorniści z Segedynu szybko mu odpowiedzieli. Kolejne trafienia dorzucali Bombac, Stepancić oraz Zhitnikov. Dlatego też zwycięstwo zagrzebian wydawało się być coraz mniej prawdopodobne. MOL-Pick przypieczętował swoją wygraną podczas ostatatnich piętnastu minut starcia. To właśnie wtedy węgierski zespół oddalił się od rywali o dziesięć goli. Ostatecznie ekipa z Segedynu triumfowała aż 33:23. Najlepszym strzelcem Zagrzebia był Gadza, który zdobył siedem bramek. Pięciokrotnie między słupki trafiał Canellas. Po cztery trafienia zaserwowali swoim drużynom natomiast Dean Bombac, Jonas Kallman i Luka Stepancić.

Zespoły te zostały przydzielone do grupy A. Dzięki sobotniemu zwycięstwu Pick Szeged umocnił się w tabeli, podwyższając swój dorobek do siedemnastu punktów.

MOL-Pick Szeged - RK PPD Zagrzeb 33:23 (14:7)