REKLAMA

 

REKLAMA
2019-09-05 21:00:00
Ewa Basak

Kto ma najlepszy atak w Lidze Mistrzów? Według EHF na pierwszym miejscu FC Barcelona


Przed rozpoczęciem nowego sezonu Ligi Mistrzów Europejska Federacja przygotowuje rankingi według różnych kryteriów. W kolejnym zestawieniu wybrała pięć klubów z najlepszym atakiem. 

W trakcie sezonu europejskich rozgrywek zawodnicy zachwycają sposobem przeprowadzenia akcji. A w którym zespole atak jest najmocniejszy? Europejska Federacja wyróżniła pięć klubów, a na pierwszym miejscu znalazła się FC Barcelona. 

REKLAMA

Pięć klubów z najlepszym atakiem: 

1. FC Barcelona

 Atak "Dumy Katalonii" sprawia ogromne problemy rywalom. Zawodnicy mogą pochwalić się znakomitą techniką i szybkością, drużyna znana jest także z błyskawicznych kontrataków. Latem do drużyny "Dumy Katalonii" dołączył Luka Cindrić, co jeszcze wzmocniło atak drużyny.

2. Veszprém

Telekom Veszprem ma szeroką kadrę, w której jest wielu znakomitych strzelców na każdej pozycji. Rasmus Lauge Schmidt, Kentin Mahé, Manuel Strlek czy Dragan Gajic znajdą sposób na każdą defensywę rywali. 

3. Paris Saint-Germain Handball

Chociaż z PSG odszedł Uwe Gensheimer w drużynie nie brakuje światowych nazwisk, które zapewniają grę w ataku na najwyższym poziomie. Mikkel Hansen, Nikola Karabatić  czy Nédim Rémili są zawsze niebezpieczni dla rywali. 

4. SG Flensburg-Handewitt

W tym sezonie za atak niemieckiego zespołu będzie głównie odpowiadał Michał Jurecki. Mimo tego, że skład drużyny jest młody to na pewno pokaże się w nadchodzącym sezonie. 

5. Montpellier HB

Melvyn Richardson w poprzednim sezonie zachwycał skutecznością na europejskich parkietach. Ale nie można zapomnieć w grze ofensywnej kluczową rolę odgrywają także kapitalni zawodnicy - Diego Simonet i Hugo Descat.

źródło: ehfcl.com
Zobacz więcej: