REKLAMA

 

REKLAMA
2019-07-28 20:45:00
Ewa Basak

MŚ U-21: Francuzi najlepsi, brąz dla Egiptu! Przyszły zawodnik PGE VIVE znalazł się w All-Star Team

W Hiszpanii zakończyły się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata. Złoty medal wywalczyła reprezentacja Francji, drugie miejsce zajęli Chorwacji, a brąz zdobyli Egipcjanie. 

Po raz drugi w historii Mistrzostwa Świata U-21 zwyciężyli Francuzi. W finale "Trójkolorowi" zmierzyli się z Chorwacją. Od początku spotkania reprezentacja Francji była na prowadzeniu, a rywale musieli gonić wynik. Po trzydziestu minutach wygrywali 15:10. W drugiej części starcia Francuzi nie zwalniali swojego tempa, w 43. minucie zbudowali przewagę sześć bramek przewagi, jednak Chorwaci cały czas nie odpuszczali i udało im się zmniejszyć różnicę do trzech oczek (22:25). Po walecznej końcówce ostatecznie górą byli Francuzi, który mogli cieszyć się ze złotych medali. 

REKLAMA

W pojedynku o brązowy medal Egipt zmierzył się z Portugalią. Mecz ten zakończył się wynikiem 37:27 na korzyść reprezentacji Egiptu.

Wyniki: 

Finał: Francja - Chorwacja 28:23 (15:10)

Mecz o brąz: Egipt - Portugalia 37:27 (17:15)

Tradycyjnie w turnieju wybierane jest All Star Team. Wyróżnienie otrzymał przyszły zawodnik PGE VIVE Kielce - Dylan Nahi. Skrzydłowy w zespole "żółto-biało-niebieskich" będzie grał od 2021 roku. 

All Star Team: 

MVP: Ivan Martinovic (Chorwacja)

Lewe skrzydło: Dylan Nahi (Francja)

Lewe rozegranie: Emil Laerke (Dania)

Środek rozegrania: Kyllian Villeminot (Francja)

Prawe rozegranie: Diogo Silva (Portugalia)

Prawe skrzydło: Fran Mileta (Chorwacja)

Koło: Luis Frade (Portugalia)

Bramka: Valentin Kieffer (Francja)

Najskuteczniejszy zawodnik: Diogo Silva, Portugal – 76 bramek
Zobacz więcej: