REKLAMA

 

REKLAMA
2019-04-05 21:45:00
Ewa Basak

IHF: Zawsze jesteśmy otwarci na dyskusję i badanie nowych propozycji. Czy wkrótce będą efekty akcji #DontPlayThePlayers?

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej podkreśla, że zdrowie zawodników jest najważniejsze i jest otwarta na dyskusje oraz propozycje zmian. Zawodnicy z całego świata w walce o swoje zdrowie prowadzą kampanię #DontPlayThePlayers.

Ze względu na powiększającą się ilość meczów  w sezonie w piłce ręcznej zawodnicy z całego świata rozpoczęli w mediach społecznościowych kampanię #DontPlayThePlayers. Gracze chcą zmian i rozmów z federacjami handballu. Walczą o własne zdrowie i kolegów z parkietu. O szczegółach akcji można przeczytać TUTAJ.

W styczniu temat ten podjął prezydent IHF Hassan Moustafa. Problem zbyt napiętego terminarza został poruszony podczas Zgromadzenia Ogólnego Forum Club Handball (FCH) w Niemczech. Na spotkaniu zapytano czy kluby zgodzą się na wydłużenie czasu trwania mistrzostw świata, dzięki czemu zawodnicy będą mieli więcej czasu na odpoczynek. Zgromadzenie jednogłośnie zgodziło się na propozycję. Następnie 28 stycznia przedstawił pomysł na spotkaniu Rady IHF, który zostało przyjęty. 

Kolejną propozycją zmian jest zwiększenie ilości graczy w zespołach podczas turnieju. Federacje krajowe po mistrzostwach świata zgłosiły się do IHF z tym tematem. To pozwoliłoby trenerom do częstszych zmian, więc ze względu na liczniejszy skład drużyny część zawodników miałaby dodatkowy czas na regeneracje na kolejne mecze. By zmniejszyć ilość kontuzji od Igrzysk Olimpijskich w 2016 w Rio sędziowie IHF otrzymali nowe wytyczne, które dotyczyły zredukowania zbyt agresywnego zachowania na parkiecie.

Międzynarodowa Federacja Piłki Ręcznej podkreśla, że to zawodnicy i ich głosy są najważniejsze dla nich. Interesy graczy są reprezentowane przez specjalnie działającą Komisję Sportowców IHF, której przewodniczym jest Gro Hammerseng-Edin. Dodatkowe planowane są także rozmowy z Europejską Federacją Piłki Ręcznej i samymi zawodnikami handballu. 

źródło: ihf.info
Zobacz więcej: