REKLAMA

 

REKLAMA
2019-04-04 20:58:00
Ewa Basak

Światowi przedstawiciele piłki ręcznej zjednoczyli siły! Ruszyła akcja #DontPlayThePlayers

Zawodnicy z całego świata piłki ręcznej zjednoczyli siły i razem chcą walczyć o swoje zdrowie ze względu na narastającą liczbę meczów w sezonie. Prowadzona jest akcja w mediach społecznościowych pod hasłem #DontPlayThePlayers. 

W każdym sezonie mamy do czynienia z napiętym terminarzem meczów, jednak ilość spotkań i krótkie przerwy między rozgrywkami przyczyniają się do plagi kontuzji wśród zawodników. A niestety w ostatnich sezonach problem ten jest coraz większy. W związku z czym gwiazdy męskiej i żeńskiej piłki ręcznej jednoczą siły i mówią temu: Stop! i włączyli się w kampanię #DontPlayThePlayers. 

REKLAMA

Podczas styczniowych mistrzostw świata poważnych urazów było mnóstwo. Za dużo. Niektóre kontuzje wykluczyły zawodników z gry do końca sezonu, na przykład Daniela Dujshebaeva z PGE VIVE Kielce. Międzynarodowe federacje jednak nie proponują zmian w terminarzach, ale zawodnicy w końcu mówią dość. Chcą rozmów i zmian, dlatego napisano list otwarty do światowych organizacji. Gracze domagają się m.in. dłuższych przerw między rozgrywkami. Dlatego też została zainicjowana akcja #DontPlayThePlayers. Zawodnicy walczą o swoje zdrowie i kolegów z parkietu dla dobra światowego handballu.  

- Ogólną konsekwencją dla zawodników jest granie coraz więcej bez uwzględnienia - liczby meczów w całym sezonie i presji, która jest na graczach - mówi skrzydłowy, Uwe Gensheimer. 

Problem w liczbie rozgrywanych meczów widoczny jest nie tylko w piłce ręcznej, ale także w siatkówce. W 2019 roku terminarz jest mocno absurdalny. Pod koniec maja do połowy lipca odbędzie się Liga Narodów, w sierpniu rozegrane zostaną turnieje interkontynentalne, które są pierwszą kwalifikacją olimpijską, na wrzesień zaplanowane są mistrzostwa Europy, a dwa dni po finale Euro... rozpocznie się Puchar Świata. 

#DontPlayThePlayers #Listentotheplayers #Protecttheplayers 

 
Zobacz więcej: