2024-03-27 22:59:55
Dominik Gruchała

RK PPD Zagrzeb i Montpellier na remis po pierwszym meczu. O awansie zdecyduje rewanż

W drugim środowym spotkaniu w walce o ćwierćfinał EHF Champions League zmierzyły się drużyny z Zagrzebia i Montpellier. Choć gospodarze postawili trudne warunki, to do rewanżu z większym optymizmem podejdą zawodnicy z południa Francji. Wywalczyli bowiem cenny remis na trudnym terenie rywala.

Mistrz Chorwacji w obecnym sezonie Ligi Mistrzów radzi sobie nadspodziewanie dobrze. Zagrzebianie zajęli 5. miejsce w Grupie A, zwyciężając choćby takie firmy jak PSG, Pick Szeged czy norweski Kolstad. W play-offach Chorwaci trafili na wymagającego przeciwnika. Montpellier w Grupie B uplasowało się na 4. pozycji i to Francuzów postrzegano jako faworytów dwumeczu.

Początek to wzajemne badanie możliwości konkurentów. Z czasem lepiej na parkiecie zaczęli sobie radzić przyjezdni. Po pierwszych 10. minutach na ich koncie widniała trzybramkowa zaliczka (1:4). Później kibice zgromadzeni w Arenie Zagreb byli świadkami dość twardej, momentami nieczystej gry, przez co dwójka sędziowska co rusz przerywała zawody. Tempo przyspieszyło około 20. minuty, kiedy to szczypiorniści jednej i drugiej ekipy pozwolili sobie na nieco luzu w ataku. Szybka wymiana ciosów skorygowała wynik, ale ten wciąż premiował Montpellier (6:9). Do przerwy miejscowi minimalnie odrobili straty (11:13).

Drugą odsłonę lepiej zaczęli zagrzebianie. Po niespełna pięciu minutach wyrównali przebieg rywalizacji, by za chwilę wyjść na prowadzenie (14:13). Goście nie pozwolili zbyt długo cieszyć się gospodarzom z przewagi, gdyż już w 42. minucie po szybkiej akcji ponownie przejęli inicjatywę (16:18). Zespołowi z Zagrzebia nie można było odmówić ambicji – w 58. minucie doprowadził do remisu po 27. Francuzi pomimo akcji w ataku w samej końcówce nie rzucili zwycięskiej bramki. Ostatecznie remis odniesiony na wyjeździe przybliża Montpellier do awansu do ćwierćfinału.

W drużynie miejscowych wystąpił Patryk Walczak. Kołowy w protokole meczowym zapisał się jednym trafieniem na trzy oddane próby.

HC Zagrzeb – Montpellier HB 27:27 (11:13)