2024-02-19 19:52:09
Dominik Gruchała

Rewelacyjna forma Kamila Syprzaka. Obrotowy rzucił aż 13 bramek w ligowym starciu

Doskonała passa Polaka trwa w najlepsze. Po znakomitych zawodach w ostatniej kolejce EHF Champions League obrotowy znów błysnął skutecznością, tym razem zaliczając spektakularny występ przeciwko Saran Loiret Handball.

Sobotnie spotkanie w ramach Liqui Moly Starligue miało tylko jednego faworyta – urzędującego mistrza oraz lidera tabeli, drużynę PSG. Miejscowi liczyli na wyrównane starcie, jednak przedostatnia lokata w stawce nie napawała optymizmem sympatyków ekipy z Orleanu. Paryżanie do 27. minuty pozwalali wierzyć gospodarzom, że są w stanie urwać im punkty (15:15). Później Czerwono-Niebiescy podkręcili tempo, czego następstwem było wypracowanie 3-bramkowej przewagi do przerwy. Finalnie gracze Paris Saint-Germain zwyciężyli 29:37.

Imponującą formę w szeregach gości zaprezentował Kamil Syprzak. Kołowy aż 13 razy znalazł drogę do bramki rywali (13/14; 93% skuteczności). Polak zmniejszył dystans do lidera klasyfikacji strzelców ligi francuskiej do trzech trafień. Płocczanin zdobył do tej pory 126 goli.

Saran Loiret Handball - Paris Saint-Germain Handball 29:37 (15:18)