2024-01-23 19:28:18
Michał Szpulak

ME 2024: Słowenia zatrzymuje Danię! Ekipa Zormana zagra o piąte miejsce

W drugim meczu przedostatniego dnia rundy głównej turnieju o mistrzostwo Europy 2024 Duńczycy – zespół pewny już awansu z pierwszego miejsca zmierzyli się ze Słowenią, ekipą która walczy o piąte miejsce i turniej kwalifikacyjny olimpijskie.

Pierwsza połowa to spokojna gra Skandynawów, którzy wyszli swoim rezerwowym składem na mecz ze Słoweńcami, ale i te rezerwy bardzo mocno stawiały się „pierwszej” reprezentacji Słowenii. Świetnie radzili sobie Mads Mensah Larsen jak i Niklas Kirkelokke, który w 22. minucie popisał się jednym z ładniejszych goli tego turnieju. Do przerwy Ekipa Urosa Zorman prowadziła 17:14.

Drugą połowę zdecydowanie lepiej rozpoczęli Duńczycy od trzech szybkich bramek. Dopiero Domen Novak przełamał impas ekipy z byłej Jugosławii. Słoweńcy jednak się rozegrali i przełamali nie grających na sto procent Duńczyków. Słowenia wygrała ten mecz, zagra o piąte miejsce jak i w kwalifikacjach olimpijskich.

Słowenia – Dania 28:25 (17:14)