2023-11-23 22:14:38
Eryk Jaśkowiak

Orlen Wisła powalczyła w Palau Blaugranie. Mistrz Hiszpanii lepszy od Nafciarzy o siedem bramek

Dobra walka przez pięćdziesiąt minut meczu nie wystarczyła na mistrza Hiszpanii. Orlen Wisła Płock uległa Barcelonie 32:25.

Spotkanie otworzyło trafienie Lovro Mihica. Dwukrotnie próbował odpowiedzieć Dika Mem, lecz bez rezultatu. W 4. minucie pierwszą bramkę dla Blaugrany zdobył Luis Frade. Płocczanie, od momentu pierwszego trafienia, nie mogli przebić się przez defensywę Barcelony przez następne osiem minut. Złą passę przełamał Miha Zarabec, lecz w tym samym czasie gospodarze dopisali piąty punkt na swoim koncie.

W drugim kwadransie gry, grę na swoje barki wzięli Dawid Dawydzik oraz Gergo Fazekas. Obaj zawodnicy Orlen Wisły Płock zdobyli po trzy bramki w pierwszej połowie. Natomiast po stronie Katalończyków – rozszalał się Lusi Frade, który przez pierwsze trzydzieści minut, aż sześć razy pokonywał Mirko Alilovica. Przez prawie całą pierwszą część gry, różnica bramkowa pomiędzy obiema ekipami nie wynosiła więcej niż trzy. Tuż przed syreną na przerwę, Dawid Dawydzik umieścił piłkę w siatce i ustalił wynik do przerwy na 16:13.

Drugą połowę pomiędzy słupkami bramki płocczan rozpoczął Marcel Jastrzębski. Młody bramkarz rozpoczął swój udział w tym spotkaniu od udanej interwencji rzutu Frade. Dwie bramki dorzucił Tin Lucin, a rzut z siódmego metra wykorzystał Przemysław Krajewski. Dużą szansą na nawiązanie kontaktu bramkowego było wykluczenie Diki Mema, lecz dalej różnica pomiędzy rywalami wynosiła dwa trafienia.

Kluczowe było ostatnie dziesięć minut rywalizacji. Swój dorobek bramkowy powiększał Dika Mem, a po stronie Nafciarzy zaczęły pojawiać się znaczące straty. Błąd Fazekasa oraz trzy chybione rzuty, w tym rzut karny Przemysława Krajewskiego spowodowały, że na sześć minut przed końcem, Barca prowadziła 28:23. Nafciarzy dobił Aleix Gomez – autor ośmiu trafień w całym meczu.

Orlen Wisła Płock walczyła przez większość spotkania z Dumą Katalonii, lecz końcówka spotkania zaważyła na losach wyniku. Nafciarze przegrali spotkanie w Palau Blaugrana 32:25.

FC Barcelona Handbol – Orlen Wisła Płock 32:25 (16:13)