2023-01-18 22:11:41
Eryk Jaśkowiak

MŚ 2023: Szwedzi pewnie pokonują Madziarów. Hampus Wanne po raz kolejny zawodnikiem meczu

Równolegle z meczem Hiszpania – Polska, swoje spotkanie rozgrywała reprezentacja Szwecji – współgospodarz tegorocznych Mistrzostw Świata. Niepokonanych Skandynawów próbowali powstrzymać Węgrzy.

Po fazie wstępnej, przyszedł czas na poważniejsze granie. W szwedzkiej Scandinavium Arenie, współgospodarze tego turnieju – Szwedzi, podejmowali reprezentację Węgier, która awansowała do fazy głównej, zabierając ze sobą dwa punkty do drugiej grupy fazy głównej.

Początek spotkania – wyrównany. Początkowe prowadzenie Węgrów 0:1 było jedynym w pierwszej części spotkania. Szwedzi zaczęli budować przewagę, która przez całą pierwszą połowę oscylowała między trzema a czterema bramkami. W drużynie formalnego gospodarza – Szwecji – ponownie liderem wśród strzelców był Hampus Wanne, który do przerwy zanotował pięć trafień. W ekipie węgierskiej, po trzy bramki zdobywali Miklos Rosta oraz Gabor Ancsin. Węgrzy do przerwy przegrywali 18:14.

Po powrocie na drugą część spotkania, w grze Madziarów niewiele się zmieniło. Przewaga Szwedów rosła, aż w 48. minucie mieliśmy rezultat 30:23. Na listę najefektywniejszych strzelców, oprócz Hampusa Wanne, dopisywali się Albin Lagergren oraz Eric Johansson. Wśród Węgrów był to Bendeguz Boka.

Ostatecznie Szwedzi pokonali reprezentację Węgier przed własną publicznością 37:28. Najskuteczniejszym zawodnikiem w spotkaniu był Hampus Wanne (Szwecja), który zdobył dla swojej drużyny 9 bramek.

Szwecja – Węgry 37:28 (18:14)