2022-10-23 18:23:42

Łomża Industria lepsza od Al-Ahly. Kielczanie z brązem na IHF Super Globe

Łomża Industria wywalczyła brązowe medale na IHF Super Globe. Kielczanie w meczu o trzecie miejsce pokonali Ah-Ahly 35:26.

Zawodnicy Łomży Industrii musieli się podnieść mentalnie po półfinale, w którym przegrali z Barcą różnicą jedenastu bramek. Al Ahly z kolei przegrało ośmioma golami z SC Magdeburg. Stawką tego spotkania było trzecie miejsce w IHF Super Globe i 150 tysięcy dolarów premii. W kieleckim zespole zabrakło Pawła Paczkowskiego, który doznał urazu kolana w fazie grupowej oraz Dylana Nahiego, który bardzo pechowo upadł na parkiet w starciu z Barceloną.

Łomża Industria zaczęła dobrze i już w 5. minucie prowadziła 5:2, a trzy z tych goli rzucił Nedim Remili, który w sobotnim meczu zagrał bardzo kiepsko. Trener Talant Dujszebajew testował nowe ustawienie i na środku rozegrania grał Haukur Thrastarson, a na lewym – Igor Karacić. Kielczanie utrzymywali przewagę, ale Egipcjanie próbowali gonić. Po kwadransie mogli doprowadzić do remisu, ale karnego obronił Andreas Wolff. Niemiec grał bardzo dobrze, dzięki niemu mistrzowie Polski mogli wygrywać. Po pierwszej połowie było 16:13.

Już na początku drugiej połowy Łomża Industria odskoczyła na cztery bramki, ale Al-Ahly znów zmniejszyło straty do dwóch bramek (21:19, w 39. minucie). Sędziowie dość często dawali Egipcjanom rzuty karne, ale na posterunku często był Wolff. Kielczanom brakowało trochę instynktu „killerów”, bo choć mieli okazje, to nie mogli wyżej odskoczyć rywalom. W końcu, w 49. minucie po dwóch bramkach Szymona Sićko Łomża Industria wygrywała różnicą sześciu trafień (26:20).

Końcówka spotkania należałą do mistrzów Polski, którzy wygrali i zajęli trzecie miejsce na IHF Super Globe.

Al-Ahly – Łomża Industria Kielce 26:35 (13:16)

Łomża Industria Kielce: Kornecki, Wolff – Sanchez 1, Olejniczak 4, Sićko 4, A. Dujshebaev 2, Tournat 8, Karacić 1, Moryto 4 D. Dujshebaev 1, Thrastarson 1, Remili 5 Gębala, Karaliok 4

Kto był najlepszym zawodnikiem Łomży Industrii w tym meczu?