2022-09-27 20:26:53
Eryk Jaśkowiak

MMTS Kwidzyn bez szans w starciu z Flensburgiem. Czternaście bramek różnicy po pierwszym meczu

MMTS Kwidzyn musiał uznać wyższość rywali z Bundesligi, przegrywając pierwszy mecz rundy wstępnej Ligi Europejskiej z SG Flensburg-Handewitt 25:39.

Kwidzynianie wrócili do rozgrywek europejskich po ponad 12 latach przerwy, kiedy to odnieśli sukces w postaci drugiego miejsca w Challenge Cup. Dwumecz Ligi Europejskiej między drużyną z Pomorza a Flensburgiem ma wyłonić uczestnika fazy grupowej. Zmagania przy ulicy Wiejskiej w Kwidzynie udanie rozpoczęli goście, od trafienia Emila Jakobsena. Odpowiedź gospodarzy nadeszła szybko. Pierwsze trafienie dla MMTSu zdobył Michał Potoczny. Jednak następne minuty to pewna i bezbłędna gra niemieckiej ekipy.

Przy stanie 1:5, trener Bartłomiej Jaszka był zmuszony do wzięcia czasu dla swojej drużyny. Pomimo time-outu, gracze Maika Machulli w pełni kontrolowali przebieg gry. Straty piłek oraz nieskuteczność rzutowa pomogły drużynie gości doprowadzić do wyniku 8:17 w 22. minucie spotkania. Najbardziej wyróżniającym się zawodnikiem na boisku był zdecydowanie Emil Jakobsen (SG Flensburg-Handewitt), który zdobył w pierwszej połowie 6 bramek. Pierwszą połowę zakończył Jakub Szyszko (MMTS Kwidzyn), ustalając wynik do przerwy 12:21.

Drugą część spotkania znów dobrze rozpoczęli goście. Cztery bramki Roberta Kamyszka w pierwszych dziesięciu minutach nie pomogły w odrobieniu chociaż części strat do rywali. Znakomitą skutecznością popisywali się Teitur Einarsson oraz Franz Semper (obaj SC Flensburg-Handewitt). Sukcesywnie powiększana przewaga bramkowa doprowadziła do końcowego wyniku 25:39 na rzecz gości. Najskuteczniejszymi graczami spotkania byli Teitur Einarsson, Johan Hansen oraz Emil Jakobsen (wszyscy po 6 trafień). W drużynie z Kwidzyna najwięcej bramek zdobyli Jakub Szyszko i Robert Kamyszek, zdobywając po 5 bramek.

Mecz rewanżowy odbędzie się 04.10 (wtorek) o godzinie 18:45.

MMTS Kwidzyn – SG Flensburg-Handewitt 25:39 (12:21)

MMTS Kwidzyn: Dudek, Zakręta – Kornecki 4, Grzenkowicz, Orzechowski 3, Peret 2, Kamyszek 5, Kutyła, Majewski, Guziewicz, Wawrzyniak, Potoczny 2, Nastaj 1, Szyszko 5, Landzwojczak 1, Jankowski 2

SG Flensburg-Handewitt: Buric, K. Moller – Golla 4, Einarsson 6, Mensah Larsen 1, Sogard Johannessen 1, Gottfridsson, Hansen 6, Pedersen 5, Jakobsen 6, Semper 4, L. Moller 2, Lindskog 2, Rod 1