2022-09-25 20:15:48
Marcin Kozłowski

Byli zawodnicy Łomży Industrii nie zatrzymali grupowego rywala kielczan w Lidze Mistrzów

THW Kiel wygrywa po ciężkim meczu z TSV Hannover- Burgdorf 29:27.

Grupowy rywal Łomży Industria Kielce w Lidze Mistrzów miał niełatwe zadanie w ligowym spotkaniu w Hanowerze. Musieli walczyć do samego końca o komplet punktów. Dziesięć minut do końca spotkania gospodarze prowadzili czterema bramkami, po skutecznym rzucie wypożyczonego z kieleckiego zespołu Branko Vujovicia.

Wynik spotkania otworzył najskuteczniejszy zawodnik THW Kiel w tym sezonie - Patrick Wiencek. Słabo w spotkanie wszedł Niklas Landin, który odbił pierwszą piłkę dopiero w 15. minucie, ale drugą część pierwszej połowy miał kapitalną i zakończył ją z 38 procentową skutecznością. Bardzo dobre spotkanie w barwach gospodarzy zaliczył bramkarz Dario Quenstedt. Do przerwy goście prowadzili 15:13.

Na drugą część spotkania zawodnicy TSV wyszli bardzo zmobilizowani, rzucając trzy bramki z rzędu. W 50. minucie prowadzili 25:21 i wydawało się ,że sprawią sporą niespodziankę, ale do bramki gości wszedł rezerwowy bramkarz - Tomas Mrkva ,który obronił pięć z dziewięciu rzutów. Przy wyniku 26:27 kapitalnej akcji indywidualnej nie skończył Filip Kuzmanovski i goście to wykorzystali, odskakując na dwie bramki. Gracze z Hanoweru odpowiedzieli już tylko raz. Wynik spotkania ustalił fantastycznym rzutem Domagoj Duvnjak. W spotkaniu wystąpił były zawodnik Łomży Industrii Kielce - Uladzislau Kulesh (dwie bramki).

TSV Hannower-Burgdorf – THW Kiel 27:29 (13:15)