2022-06-04 20:14:23

Puchar Polski dla Orlen Wisły Płock! Hegemonia Łomży Vive Kielce przerwana

Puchar Polski dla Orlen Wisły! Płocczanie po świetnym meczu pokonali Łomże Vive Kielce i po meczu cieszyli się ze zdobycia trofeum.

Mecz lepiej zaczęła Łomża Vive, która prowadziła 2:0, a pierwszą bramkę rzucił jej dopiero Tin Lucin w 4. minucie. Z czasem jednak płocczanie zaczęli grać lepiej, a kielczanie byli totalnie zagubieni w ataku. W 9. minucie Sergiej Kosorotov dał swojemu zespołowi pierwsze prowadzenie (5:4), poźniej oglądaliśmy popis Orlen Wisły, który zakończył się golem Abela Serdio na 9:4.

Mistrzowie Polski odpowiedzieli jednak trzema golami z rzędu. Później przewaga „Nafciarzy” oscylowała wokół 2-3 bramek. Od 15. minucie w kieleckiej bramce był Mateusz Kornecki, który zastąpił Andreasa Wolff. Przed przerwą do podobnej roszady doszło w Orlen Wiśle, w miejsce Adama Morawskiego pojawił się Krystian Witkowski, który obronił karnego Arkadiusza Moryty i rzut z koła Nicolasa Tournata. Na 4 sekundy przed przerwą karę dwóch minut za faul na Kosorotovie otrzymał Paweł Paczkowski, chwilę później Rosjanin rzucił na 17:13, a sędziowie uznali, że był ostro faulowany przez Artsioma Karalioka, którego ukarali czerwoną kartką.

Łomża Vive zaczęła drugą połowę w podwójnym osłabieniu, co skrzętnie wykorzystała Orlen Wisła, która po bramkach Lovro Mihicia i Jana Jurecicia wygrywała już 19:13. Kielczanie szybko rzucili dwie bramki, a później zaczęli grać siódemką w polu, przez co Orlen Wisła dwa razy mogła rzucać do pustej bramki i odskoczyli na 22:15.

Płocczanie grali jak z nut, nawet będąc w podwójnej przewadze trafili do kieleckiej bramki. Orlen Wisła znajdowała pomysł na przedarcie się przez defensywę Łomży Vive, do tego sporo w bramce pomagał Witkowski, który w pewnym momencie miał blisko 50 procent udanych interwencji. W 49. minucie wygrywali już 28:21. Pod koniec meczu kielczanie próbowali jeszcze wyjść agresywnie w obronie, ale zawodzili w ataku.

Płocczanie tego zwycięstwa już nie oddali. Po meczu cieszyli się z wygranej i pierwszego Pucharu Polski od 2008 roku. Dla Orlen Wisły to 11. takie trofeum Nafciarzy w historii.

Orlen Wisła Płock – Łomża Vive Kielce 34:26 (17:13)

Orlen Wisła: Witkowski, Morawski – Czapliński 2, Daszek 4, Fernandez, Jurecić 1, Kosorotov 5, Krajewski 1, Lucin 1, Mihić 5, Mitrović, Serdio 6, Susnja, Szita 4, Terzić, Żytnikow 3

Łomża Vive: Wolff, Kornecki – A. Dujshebaev 4, D. Dujshebaev, Gębala, Karacić 4, Karaliok 2, Moryto 7, Nahi 1, Olejniczak, Paczkowski 1, Sanchez-Migallon, Sićko 4, Thrastarson, Tournat 4, Vujović