2022-05-18 19:24:14

Orlen Wisła rozbiła Azoty Puławy. Płocczanie z Łomżą Vive Kielce w finale Pucharu Polski

Zawodnicy Orlen Wisły awansowali do finału Pucharu Polski. Płocczanie w półfinale rozbili Azoty Puławy.

Spotkanie to miało pierwotnie odbyć się pod koniec marca, ale z powodu występów Orlen Wisły zostało przeniesione na maj. Stawką był awans do finału Pucharu Polski, który w pierwszy weekend czerwca odbędzie się w Tarnowie.

Wszyscy mogli się zastanawiać, czy Azoty, które kilka dni temu odebrały brązowe medale mistrzostw Polski postawią się faworyzowanym Nafciarzom. Tak się jednak nie stało, od początku ogromną przewagę mieli zawodnicy z Płocka, którzy po pierwszej połowie prowadzili już 17:8, a ostatecznie wygrali 34:15.

Oznacza to, że płocczanie w finale zmierzą się z Łomżą Vive Kielce (w półfinale pokonała Energę MKS Kalisz). Z kolei zawodnicy z Puław mogą już rozpocząć urlopy.

Orlen Wisła Płock - Azoty Puławy 34:15 (17:8)