2022-03-29 20:18:20

Orlen Wisła znów wygrywa w Niemczech! Płocczanie bliżej ćwierćfinału Ligi Europejskiej

Orlen Wisła wygrała na wyjeździe z TBV Lemgo-Lippe 31:28 i jest w dobrej sytuacji przed rewanżem.

Był to pierwszy z dwóch pojedynków obu drużyn w 1/8 finału. Orlen Wisła jako zwycięzca grupy A jest w nieco lepszej sytuacji, bo rewanż odbędzie się w Płocku. Jednak Nafciarze już w tym meczu mogli zrobić milowy krok ku awansowi do ćwierćfinału Ligi Mistrzów. Mecz zaczął się świetnie dla wicemistrzów Polski, w drużynie z Płocka wszystko funkcjonowało jak należy i w 10. minucie prowadziła ona 5:2.

Jak się później okazało ten mecz był toczono falami. Później lepszy moment miało TBV Lemgo, które odrobiło straty i wyszło na prowadzenie 8:6. To było w 16. minucie, a już pięć minut później to Nafciarze mieli przewagę jednej bramki. Jednak nieco szwankowała skuteczność i kolejne akcje należały do gospodarzy. Niemcy pod koniec pierwszej połowy znów mieli lepszy okres gry i schodzili do szatni przy prowadzeniu 15:13.

Drugą połowę otworzyli swoimi bramkami Dmitri Żytnikow oraz Sergiej Kosorotow i na tablicy wyników było 15:15. Następnie TBV Lemgo-Lippe odskoczyło na dwie bramki i utrzymywało przewagę dość długo. W pewnym momencie Niemcy grali w podwójnym osłabieniu, a i tak rzucili bramki. W 42. minucie Lovro Mihić najpierw przechwycił piłkę, a później pomknął na bramkę Niemców i doprowadził do remisu 20:20. Kilkanaście sekund później na prowadzenie 21:20 Orlen Wisłę wyprowadził Przemysław Krajewski.

Płocczanie mocno poprawili grę w obronie, co przynosiło dużo korzyści. Mogli oni wyprowadzać kontry i rzucać łatwe bramki. W 52. minucie Nafciarze prowadzili już 27:23! Bardzo niezadowolony trener gospodarzy Florian Kehrmann został ukarany żółtą kartką, gdyż mocno protestował przeciwko decyzji sędziów. Orlen Wisła do końca spotkania prowadziła i wygrała . Za tydzień rewanż w Orlen Arenie, zespół lepszy w dwumeczu awansuje do ćwierćfinału Ligi Europejskiej.

TBV Lemgo-Lippe - Orlen Wisła Płock 28:31 (15:13)

Orlen Wisła Płock: Morawski, Witkowski - Szita 1, Krajewski 7, Mihić 4, Daszek 3, Daćko, Lucin, Jurecić, Fernandez 1, Serdio 2, Susnja, Terzić, Mindegia, Żytnikow 4, Kosorotov 9

Kto był najlepszym zawodnikiem Orlen Wisły Płock w tym meczu?