2022-01-25 19:59:56
Tomasz Brzozowski

ME 2022: Wielkie emocje w meczu Niemców z Rosją. Jedna bramka różnicy

Obie reprezentacje przed tym spotkaniem wiedziały, że to będzie ich ostatni mecz na ME. Mimo to Niemcy i Rosjanie dostarczyli nam sporo emocji aż do ostatniego gwizdka.

Niemcy pewnie weszły w spotkanie i szybko objęli prowadzenie. Rosja nie pozostała na długo dłużna i w pierwszych 30-stu minutach kilka razy doprowadziła do remisu. Obie ekipy w pierwszej połowie miały problem z gubieniem piłki co skutkowało szybki kontrami i bardzo szybką grą. Pomimo bardzo dobrej gry w ataku reprezentacji Rosji to Niemcy schodzili do szatni na prowadzeniu 16:12.

Rosjanie od początku drugiej połowy pokazali, że nie bez powodu wielu komentatorów nazywa ich sensacją tego turnieju. Z 4 bramek straty w 10 minut zrobił się remis, żeby chwile później mogli oni pierwszy raz w tym spotkaniu objąć prowadzenie. Duża w tym zasługa współpracy między Sergiejem Kosorotovem i Aleksandrem Ermakovem. Owa dwójka była najskuteczniejsza w całym spotkaniu.

Ostatnie 5 minut to wymiana bramka za bramkę i na minutę przed końcem mieliśmy remis 29:29. Niemcy po efektownej akcji na parę sekund przed końcem zdobyły trafienie numer 30. Rosjanie zagubieni w ataku pozycyjnym nie byli w stanie oddać rzutu i ich ostatnią deską ratunku został rzut bezpośredni oddany po podstawowym czasie gry. Jednak i to nie przyniosło im remisowej bramki. Niemcy wygrywają ten mecz 30:29.

Rosja zajęła 5 miejsce w grupie z 3 punktami, reprezentacja Niemiec miejsce 4 i 4 punkty na koncie.

MVP meczu został wybrany gracz Orlen Wisły Płock - Sergei Kosorotov, który zdobył 8 goli. Kolejny gracz Nafciarzy Dmitry Zhitnikov trafił 3 bramki.

Niemcy - Rosja 30:29 (16:12)