2022-01-17 23:28:31
Tomasz Brzozowski

ME 2022, gr. A: Dania pewnie wygrywa. Macedończycy kończą turniej bez punktów

Dania po wygranych dwóch pierwszych spotkań zapewniła sobie awans do kolejnej fazy ME. Reprezentacja Macedonii była pewna, że wróci do domu. Obie drużyny nie miały więc nic do stracenia. Ostatecznie to ekipa Mikkela Hansena wygrała spotkanie 31:21

Reprezentacja Danii zaczęła mecz z lekko zmienionym składem względem poprzednich dwóch spotkań. Do 9. minuty Duńczycy ani razu nie pokonali bramkarza drużyny przeciwnej, przy czym ich rywalom udało się to czterokrotnie. W tym momencie na kilka roszad w zespole zdecydował się Nikolaj Jacobsen i Dania w cztery minuty doprowadziła do remisu 4:4. Macedończycy pierwszy raz stracili prowadzenie w 16 minucie i do końca spotkania już go nie odzyskali. Aktualni mistrzowie świata pewnie skończyli pierwszą połowę, bo po 30-stu minutach prowadzili 15:11.

Macedonia drugą połowę zaczęła od serii błędów, za które Dania ukarała ich szybko zdobywając kolejne bramki. Na 15 minut przed zakończeniem spotkania Duńczycy mieli już 8-bramkową przewagę. Znaczący wpływ na przebieg meczu miał Niclas Vest Kirkeløkke. Rozgrywający Rhein-Neckar Löwen był najskuteczniejszy na parkiecie. 9 razy wpisywał się na listę strzelców. Został on również wybranym najlepszym zawodnikiem spotkania. Reprezentacja Danii bez większych problemów wygrała spotkanie 31:21.

Duńczycy wygrali każde grupowe starcie z przewagą co najmniej 9 bramek, czym udowadniają, że są poważnym kandydatem do zdobycia medalu na trwających ME.

Macedonia Północna – Dania 21:31 (11:15)