2022-01-17 19:43:40

ME 2022 gr. A: Słowenia za burtą! Branko Vujović wprowadził Czarnogórę do fazy głównej

Słowenia odpada z mistrzostw Europy! Zespół Ljubomira Vranjesa przegrał z Czarnogórą 32:33.

Czarnogórcy nie mieli spokoju w trakcie przygotowań do Euro 2022. Problemy kowidowe mocno krzyżowały ich plany i tak na dobre do końca nie wiedzieli w jakim składzie wystąpią w turnieju. Jednak przed tym meczem mieli szansę na awans. Zarówno Czarnogóra, jak i Słowenia miały po dwa punkty i to był mecz o awans. Zwycięzca awansował dalej, a remis promował Czarnogórę.

Pocątek spotkania to gra na zasadzie gol za cios, istna wymiana ciosów. W 20. minucie był remis 11:11, ale cztery kolejne trafienia padłu łupem Słoweńców, którzy od tego moemntu spokojnie prowadzili i kontrolowali boiskowe wydarzenia. Mogło się wydawać, że zespół Ljubomira Vranjesa pewnie zmierza po dwa punkty i awans. Tak się jednak nie stało... Około 50. minuty Czarnogóra odrobiła straty. Cudów w bramce dokonywał Nebojsa Simić, który bronił jak natchniony, odbił trzy karne z rzędu. Pod koniec spotkania to Czarnogóra miała nieznaczną przewagę, a mecz ostatecznie zakończył się jej wygraną - co dało jej awans do kolejnej fazy.

Za najlepszego zawodnika spotkania uznano znanego z rozgrywek PGNiG Superligi, Branko Vujovcia. Rozgrywający Łomży Vive Kielce rzucił 9 bramek.

Czarnogóra - Słowenia 33:32 (16:19)