2022-01-16 19:33:28
Michał Szpulak

ME 2022, Gr D: Niemcy w fazie głównej turnieju, Austriacy postawili się ekipie Gislasona

Niemcy nie zawiedli fanów i awansiwali do fazy głównej, w swoim drugim meczu turnieju pokonali w Bratysławie Austrię.

Na początku meczu Autriacy wyszli na 3:0 za sprawą między innymi Sebastiana Frimmela. Niemcy jednak za sprawą Kai Hafnera i Timo Kasteninga szybko odrobili, a i wyszli po chwili na prowadzenie (7:6). Żadna z drużyn nie mogła wyjść na więcej niż dwie bramki przewagi.

Die Mannschaft wiedzieli też doskonale, że historycznie Austriacy w meczach bezpośrednich byli zdecydowanie lepsi i to stawiało ich na zdecydowanie lepszej pozycji. Mecz meczowi nierówny i to powiedzenie było idealnym podsumowaniem tego meczu, przynajmniej jego pierwszej połowy, w której Austriacy mieli szczęście, ale i wypunktowali Niemców niezłymi kontrami i rzutami z dystansu i wygrali pierwszą część 16:15.

Drugą połowę od skomasowanej ofensywy zaczęły obie ekipy, jednak lepiej wyszli na tym Niemcy, którzy odzyskali prowadzenie w meczu. Za chwilę Robert Weber został zatrzymany przez Tilla Klimpke i młody bramkarz HSG Wetzlar mógł świętować, bo w kontrze Timo Kastening dał dwie bramki przewagi.

Niemcy łapali swój rytm, a Austriacy nie potrafili złapać swojego tempa. Alfred Gislason postanowił oszczędzać nieco Juliusa Kuhna czyli swoją największą gwiazdę i bez niego i tak osłabieni na turnieju Niemcy byli ograniczeni.

Niemcy odskoczyli w 44. minucie kiedy Christoph Steinert wykorzystał kontrę i zrobiło się 24:21. Wydawało się, że nic nie może przeszkodzić Niemcom w dojściu do celu. Młody bramkarz Niemców Klimpke pokazywał się z kapitalnej strony...niczym Andy Wolff podczas ME 2016 w Polsce. Timo Kastening po kontrze w 51. minucie dał prowadzenie 30:26. Niemcy ostatecznie pokonali Austriaków 34:29.