2021-11-08 08:44:50

Po ataku na sędziego w Chrzanowie: klub przeprasza, straty oceniono na dwa tysiące złotych

W sobotę wieczorem doszło do skandalu podczas meczu Unimetal Recykling MTS Chrzanów a AZS-em UJK Kielce.

Przypomnijmy: W 49. minucie na boisko wbiegł jeden z kibiców, który zaatakował sędziego. Na nagraniu widać, że mężczyzna w czerwonej bluzie wbiega na boisko i kieruje się w stronę jednego z arbitrów prowadzących to spotkanie.

Teraz znamy już więcej szczegółów, sędziowie opisali to zdarzenie w protokole. - Na boisko wbiegł kibic, który podbiegł do sędziego Tomasza Kubika i uderzył go w twarz powodując trwałe uszkodzenie zestawu headset. Wartość strat to około 2000 złotych. Kibic został obezwładniony przez ochronę i wyprowadzony poza halę. Przerwa w meczu trwała 7 minut - napisano w protokole.

W chwili zdarzenia gospodarze prowadzili 22:18, mecz został dokończony i Unimetal Recykling MTS Chrzanów wygrał z AZS-em UJK Kielce 28:23.

W niedzielę w tej sprawie klub z Chrzanowa wydał oświadczenie:

"Zarząd Unimetal Recykling MTS Chrzanów odnosząc się do wydarzeń, które miały miejsce na meczu z AZS UJK Kielce w dniu 06.11.2021, stanowczo potępia zachowanie kibica naszego klubu i podkreśla, że zachowania tego typu nie powinny mieć miejsca nie tylko na hali sportowej w Chrzanowie ale na żadnej innej w całej Polsce.

Z tego miejsca chcemy przeprosić obsadę sędziowską meczu oraz drużynę naszych gości z Kielc, zaznaczając przy tym, że dołożymy wszelkich starań aby taka sytuacja więcej się nie powtórzyła i nie zaburzała sportowego święta jakim niewątpliwie są mecze naszej drużyny.

Marcin Dęsoł Prezes Zarządu Unimetal Recykling MTS Chrzanów"

Materiał wideo można zobaczyć TUTAJ (od 1:59:30) lub tu: