2021-07-30 16:01:20

IO 2020: Kapitalna postawa niemieckich bramkarzy i bardzo ważny triumf z Norwegią

Bardzo cenne zwycięstwo reprezentacji Niemiec, która pokonała Norwegię 28:23.

To było bardzo ważne spotkanie dla obu drużyn, ewentualna porażka mogła oznaczać zajęcie czwartego miejsca na koniec zmagań w fazie grupowej, a to by oznaczało, ćwierćfinał z Dania. Obie drużyny wolałby raczej uniknąć starcia z obrońcami olimpijskiego złota.

Mecz zaczął się bardzo dobrze dla Niemców, którzy od początku narzucili swój styl gry. Byli skutecznie, a świetnie w bramce spisywał się Andreas Wolff, który w 17. minucie miał 63 procent skutecznych parad, a jego drużyna wygrywała 7:3. Pod koniec pierwszej połowy Norwegia poprawiła skuteczność, ale i tak schodząc na przerwę przegrywała różnicą trzech goli (11:14).

Niemcy po przerwie dali się dość szybko dogonić na jedną bramkę, a pierwsze trafienie zanotowali dopiero w 34. minucie, gdy trafił Paul Drux. Mistrzowie Europy z 2016 roku mieli swoje problemy i ich przewaga stopniała. Jednak z czasem znów zaczęli grać lepiej i wynik się poprawił. Po świetnym początku meczu Andreasa Wolffa zastąpił w bramce Johannes Bitter, który grał jak natchniony. To właśnie dzięki swoim bramkarzom i lepszej skuteczności Niemcy wygrali. Wolff miał 33 procent skuteczności w bramce, a Bitter aż 78 (obronił siedem z dziewięciu rzutów rywali!)

Niemcy - Norwegia 28:23 (14:11)