2016-10-15 19:57:00

Pierwsza dogrywka w Superlidze! Wielkie emocje w Piotrkowie

Do pierwszej dogrywki w nowym sezonie PGNiG Superligi doszło w Piotrkowie Trybunalski, gdzie Piotrkowianin podejmował MMTS Kwidzyn. Po regulaminowym czasie gry był remis po 26. W dodatkowym czasie gry przyjezdni byli lepsi o jedno trafienie.

Stawką tego meczu były dwa punkty, gdyż obie drużyny walczą w innych grupach. Wynik tego spotkanie jest niespodzianką, gdyż MMTS w pierwszych sześciu meczach wygrywał pięć razy. Z kolei Piotrkowianin miał na swoim koncie wcześniej raptem jedno zwycięstwo. Tak więc sytuacja obu drużyn była diametralnie różna.

Jednak na boisku nie było tego widać. Po pierwszej połowie Piotrkowianin prowadził 15:10. Po przerwie zawodnicy z Pomorza zagrali o wiele lepiej i zdobyli bramkę kontaktową i doprowadzili do remisu. A to oznaczało, że o losach meczu będzie decydowała dogrywka (pierwsza po zmianach w Superlidze).

Dogrywka była bardzo wyrównana, ale ostatecznie MMTS wygrał 30:29.

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski - MMTS Kwidzyn 29:30 (15:10, 26:26)